Технології

Microsoft випустить урізану версію Windows 11

Microsoft Windows 11

Слідом за зливом тестової версії Windows 11 інсайдери опублікували відомості про спеціальну модифікацію нової ОС. Згідно витоку, збірка з приставкою SE стане наступницею полегшеної Windows 10 S-Mode і буде більшою мірою покладатися на хмарні сервіси.

За даними мережевих інформаторів, Windows 11 SE позбудеться ряду функцій стандартної версії ОС для підвищення безпеки роботи і буде прив’язана до мережевих сервісів компанії. Зокрема, в ній відсутні деякі системні налаштування і заблокований магазин додатків Microsoft Store, запуск якого вимагає «зв’язку з адміністратором».

Крім того, для установки Windows 11 se необхідний обліковий запис Microsoft, при цьому за замовчуванням в системі немає можливості створити більше одного облікового запису — обійти обмеження можна лише через командний рядок. Проте ОС підтримує установку Win32-додатків, чого не було в Windows 10 S-Mode.

Читайте також:  Xiaomi Mi Mix 4 стане рекордсменом за швидкістю зарядки

Редактор порталу Windows Central Зак Боуден припустив, що полегшена редакція операційки буде позиціонуватися як рішення для хмарного сервісу Cloud PC, але ця інформація поки не підтверджена розробниками.

Більше відомостей про Windows 11 se Microsoft, швидше за все, надасть в ході конференції, яка відбудеться 24 червня.