Технології

ЗМІ: Apple змусять відмовитися від попереднього встановлення додатків на iPhone

Apple iOS 14

За даними видання Bloomberg, влада США розглядає законопроект, який заборонить Apple продавати смартфони з «вшитими» фірмовими додатками. Замість цього американській компанії доведеться надати користувачам вибір з декількох альтернатив від сторонніх розробників.

Згідно з джерелом, у разі прийняття закону Apple буде зобов’язана дозволити видалення таких штатних програм, як «замітки», «календар», «диктофон», «повідомлення», «годинник» та інших, які роками залишалися невід’ємною частиною iOS. Який додаток вибрати в якості використовуваного за замовчуванням, повинен буде вирішити сам користувач. Вибір базового набору додатків буде, за пропозицією політиків, здійснюватися при первинному налаштуванні пристрою.

Apple IOS

“Немає складності дозволити завантаження інших п’яти додатків, функціональність яких ідентична програмам Apple. Так Компанія б не використовувала б своє домінуюче становище на ринку для просування власних продуктів і послуг. Apple повинна дозволити споживачам самостійно вирішувати, які додатки використовувати, а які видаляти”, — заявив Девід Чічіллін, представник Демократичної партії США.

Читайте також:  Apple заплатила жінці мільйони доларів за слив її приватних фото в мережу

У свою чергу, галузеві експерти переконані, що подібні зміни в законодавстві зроблять первинну настройку iPhone більш складною і заплутаною для споживача. Слухання щодо п’яти антимонопольних законопроектів пройдуть наступного тижня. Представники Apple ініціативу демократів поки не прокоментували.