Авто

Volvo перейде на виробництво автомобілів з екологічної сталі

Volvo

Компанія Volvo об’єдналася зі сталеливарною SSAB з метою вивчити можливість використання в автомобільній галузі сталі, виплавленої без використання викопного палива. Установка HYBRIT (Hydrogen Breakthrough Ironmaking Technology, революційна воднева технологія виробництва чавуну), розроблена SSAB, забезпечує так зване пряме відновлення залізної руди з використанням водню і при цьому абсолютно нешкідлива для навколишнього середовища.

На сьогоднішній день, за даними самої Volvo, при виробництві заліза і сталі для автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в повітря потрапляє до 35 відсотків від загального обсягу вуглекислого газу. Причому для електромобілів цей же показник становить 20 відсотків. Заміна коксівного вугілля, яке використовують при виплавці сталі з залізної руди, на водень знизить викиди приблизно на 90 відсотків і допоможе компанії до 2040 року стати повністю кліматично нейтральною.

Проект HYBRIT запущений в 2016-му SSAB, гірничодобувною LKAB і шведською державною енергетичною компанією Vattenfall. Його учасники ставлять собі за мету до 2026 року знайти рішення для виробництва сталі без використання вуглеводневого палива і запустити її комерційне виробництво — поки пряме відновлення залізної руди з використанням водню проводилося тільки в лабораторних умовах.

Експериментальна установка SSAB працює на природному газі, але в майбутньому буде використовувати отриманий методом електролізу водень і енергію з найближчої гідроелектростанції на річці Лулі.

Читайте також:  Lamborghini показала фінальний Aventador

Для Volvo використання екологічної сталі-це лише один із заходів щодо скорочення викидів парникових газів. Компанія вже перейшла на відновлювані джерела енергії; переробляє рибальські мережі і старі пляшки в текстиль для салонів автомобілів; а її споріднена Polestar експериментує з композитами на основі волокон льону, а також матеріалами, отриманими з відходів виноробства і рибної промисловості.