Авто

Land Rover готує водневий Defender

Land Rover Defender

Компанія Land Rover оголосила про роботу над прототипом водневого Defender, дорожні випробування якого почнуться до кінця 2021 року у Великобританії. Автовиробник не говорить про серійні перспективи такої моделі, проте зазначає, що до 2030 року кількість водородомобілів має перевищити позначку в 10 мільйонів, а число заправних станцій для таких машин досягти 10 тисяч штук.

Згідно представленої на початку 2021 року глобальної стратегії Jaguar Land Rover, Jaguar повністю перейде на електротягу вже в 2025 році, а Land Rover до того ж моменту буде продавати до 60 відсотків електромобілів. Зокрема, запланований випуск батарейних Range Rover, Discovery і Defender.

Читайте також:  Потужний мотор і полуавтопілот: представлений оновлений Volkswagen Polo GTI

Defender в свою чергу може отримати і водневу версію-створення позашляховика з нульовим рівнем викидів є частиною проекту “Зевс”, який частково фінансується державою.

Згідно з відео, яке опублікував автовиробник, позашляховик отримає пару балонів, в яких знаходиться водень під високим тиском. Місце традиційного ДВС зайняли електрохімічний генератор і передній електромотор, а ще один електродвигун відповідає за обертання задніх коліс.

Технічні подробиці не наводяться, проте відомо, що до проекту залучені фірми Delta Motorsport, AVL, Marelli Automotive Systems і UK Battery Industrialization Center.

На сьогоднішній день в модельній лінійці Jaguar Land Rover є всього один автомобіль з нульовим рівнем викидів: це електрокар Jaguar I-Pace. Крім того, в гамі присутні підключаються гібриди Range Rover і Range Rover Sport PHEV, здатні проїжджати на електротязі близько 50 кілометрів. У найближчі роки лінійка ще декількома повністю електричними моделями.

Читайте також:  У пенсіонера з Німеччини в підвалі знайшли танк часів Другої світової війни

Джерело: Land Rover