Авто

Hyundai планує запустити літаючі таксі в аеропортах у 2025 році

Hyundai

Компанія Hyundai Motor вирішила прискорити темпи розробки повітряного транспорту. Як розповів виконавчий глобальний операційний директор Hyundai Хосе Муньос на конференції Reuters Events Car of the Future, перші літаючі таксі південнокорейської марки можуть почати експлуатувати в найбільших аеропортах США вже в 2025 році. Раніше компанія називала іншу орієнтовну дату-2028 рік.

Муньос зазначив, що зароджується ринок повітряного транспорту в компанії розглядають як відмінну можливість зростання. Він також додав, що “абсолютно впевнений”, що технології будуть розвиватися в цьому напрямку.

Читайте також:  BMW почала продаж електричного седана 3-Series

Крім літаючих пасажирських автомобілів, в майбутній повітряний автопарк увійдуть транспортні засоби, які можна буде використовувати для перевезення комерційних вантажів, додав Муньос. Згодом Hyundai хоче налагодити цілу сферу послуг, пов’язаних з повітряним транспортом, яка дозволить розвантажити дороги мегаполісів.

“Коли мова заходить про технології майбутнього, ніколи не буває занадто рано. Першопрохідці стають переможцями”,-сказав топ-менеджер.

Візуалізація "хаба" з майданчиком для літаючих автомобілів

Візуалізація “хаба” з майданчиком для літаючих автомобілів

Hyundai створила спеціальний підрозділ для розробки літаючих автомобілів в 2019 році і запланував інвестувати в нього 1,5 мільярда доларів протягом шести років. Главою підрозділу став Шин Чжевон, який до цього три десятиліття працював в NASA.

Читайте також:  Mercedes-Benz скоротить кількість дилерських центрів

Зараз компанія працює над аеротаксі місткістю від п’яти до шести осіб: вони зможуть переміщати людей з завантажених міських центрів в аеропорти, де будуть приземлятися на дах центрів зв’язку наземного і повітряного транспорту – «хабів».

У розробці літаючих машин Hyundai співпрацює з американським сервісом перевезення пасажирів Uber. На початку січня компанії представили концепт п’ятимісного аеротаксі S-A1 з вісьмома роторами: чотири відповідають за маневрування, і ще чотири – за вертикальний зліт і посадку. Максимальна швидкість апарату – 290 кілометрів на годину, а висота польоту варіюється від 300 до 600 метрів.

Крім Hyundai, розробкою літаючих автомобілів займаються і інші великі автовиробники, в тому числі General Motors, Daimler, Geely і Toyota. За прогнозами Morgan Stanley, до 2040 року ринок повітряних автомобілів складе один трильйон доларів, а до 2050 року розростеться до дев’яти трильйонів доларів.

Читайте також:  У європейських офісах Suzuki пройшли обшуки

Джерело: Reuters