Знання

Як вижити в університеті: 10 порад першокурсникам

Університет

Школа закінчилася, і ось воно — доросле (майже) життя! Ми підготували 10 порад для першокурсників, які допоможуть адаптуватися на новому місці і зробити студентське життя не тільки незабутнім, але ще і продуктивним.

Не бійтеся звертатися за допомогою

Не можете знайти аудиторію? Не знаєте, де купити проїзний? Нічого не розумієте в документах і стипендії? Повірте, ви такий не один, і навколо десятки людей, які можуть допомогти. У багатьох університетах у новачків навіть є куратор — студент старшого курсу, який все покаже і розкаже. Не бійтеся виглядати нерозумно з питаннями на кшталт «А де їдальня?». Нормально цього не знати, опинившись в університеті вперше.

Пробуйте себе в незвичних речах

Танцювальний колектив, студентське телебачення, хор, та хоч команда з чирлідингу. Ніхто не знає, де ви знайдете себе. Університет надає такі можливості, яких не було перед вами в школі.

Пробуйте і ризикуйте — може бути, це змінить ваше життя?

Беріть від цих можливостей все: конкурси, фестивалі, програми міжнародного обміну і багато іншого, поки на ваші плечі не ліг тягар робочих буднів.

Ви навчитеся планувати свій час, щоб потім не бігати за викладачами під час сесії. Адже зовсім неприємно буде вилетіти одночасно з КВН, хору та волейбольної команди, тому що розірватися-таки не вийшло. Тайм-менеджмент тепер ваше все!

Будьте активні на семінарах

Якщо в школі всі любили мовчки відсиджуватися на задній парті, то в університеті краще так не робити. Будете відповідати на семінарах — запам’ятайтесь вчителю і отримаєте шанс на «автомат».

Заводьте нові знайомства

Особливо з однокурсниками і старшокурсниками. З першими вам належить спілкуватися ще чотири роки, а другі розкажуть все про викладачів, поділяться конспектами і питаннями до іспитів. Також корисно знати активістів та співробітників університету.

Не бійтеся сесії

Від університетських іспитів ще ніхто не вмирав, повірте. Так, їх буде більше, ніж у школі, вони будуть два рази в рік, але це не страшно. А якщо вести конспекти, вникати в навчальний процес і починати готуватися заздалегідь, то не доведеться навіть зубрити ночами безперервно. Багато груп мають практику готуватися разом: питання діляться між усіма, і писати квитки стає набагато простіше.

Ходіть на фізкультуру

Все просто: не отримати залік і позбутися стипендії через те, що ви чомусь вирішили, що це неважливий предмет, — прикро й нерозумно. Якщо не хочете в кінці року схопитися за голову, то краще справно відвідуйте тренажерний зал і басейн.

Взагалі, це відмінний спосіб бути у формі, адже університетська фізкультура не схожа на шкільну і найчастіше йде в форматі вільних тренувань або фітнесу.

Забудьте все, чому вас вчили в школі

По-перше, ваші бали ЗНО вже нічого не значать. По-друге, варто прибрати з лексикону слова «урок», «учитель» і «зміна». А по-третє, навчання тепер тільки ваша проблема. Маму до директора не викличуть і кол не поставлять, але проблеми серйозніші заробити можна з легкістю. Самостійність на вході в університет не видають, а шкода.

Ставтеся до всього простіше

Якщо ви застудилися і пропустили один день, вас не відрахують. Якщо ви не будете носити з собою по десять підручників, вас теж не відрахують. Навіть якщо ви запізнилися на пару, можна продовжувати вчитися далі. Намагайтеся знайти спільну мову з викладачами, і все буде відмінно.

Не закидайте навчання

Незважаючи на попередній пункт. Так, студентське життя — це здорово, але про лекції і справне відвідування забувати не варто. В кінці кінців, ви ж тут заради цього?

Студентство — найкраща пора

Вірте! Шкільні роки пролетіли дуже швидко, а вже студентські тим більше затримати не вийде.

Залишити коментар