Політика

У Шмигаля обіцяють потроїти доходи українців

Кабінет Міністрів

Кабмін планує, що до 2030 року ВВП в міжнародній валюті зросте до 450 млрд доларів і вище в порівнянні з 154 млрд доларів торік.

До 2030 року ВВП України зросте до 450 млрд доларів і вище, що передбачено планом Національної економічної стратегії, яку три місяці тому затвердив уряд. Про це заявив радник прем’єр-міністра України, виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап в ефірі телеканалу Дом.

Він зазначив, що стратегія повинна виходити щорічно на 7% зростання реального ВВП, при цьому номінально він буде вищим.

Читайте також:  Міністр розповів, що потрібно для продажу землі

“Він більше 10% зараз. Уряд вже заклав у бюджет вихід на 5% в найближчі роки, і далі цей показник треба покращувати. Його щорічно оновлюють. Тобто ті інструменти, які вже впроваджені, вони вже дають 5%, а щоб ми отримали 7% зростання, нам необхідно розширити функціонал економічних стимулів, які застосовуються”, – сказав радник Шмигаля.

За його словами, все це реалістично.

“На виході ми повинні за 10 років подвоїти реальний ВВП України, подвоїти той обсяг продуктів і сервісів, який наша країна генерує. Це означає, що номінальний ВВП в міжнародній валюті зросте до 450 млрд доларів і вище в порівнянні з 154 млрд доларів торік. Ми говоримо про потроєння доходів кожного з нас, для кожного громадянина”, – додав Криволап.

Читайте також:  Байден назвав перешкоду на шляху України до НАТО

За його інформацією, зазвичай країни, які збільшували ВВП, в 3,5 рази збільшували витрати на медицину і соціальне забезпечення.