Політика

У Байдена назвали теми переговорів з Путіним

Джозеф Байден

Американський лідер має намір обговорити з російським президентом норми поведінки в кіберпросторі, а також роззброєння і контроль над озброєннями. Можливо сторони домовляться про повернення послів.

Президент США Джо Байден на зустрічі в Женеві 16 червня з російським лідером Володимиром Путіним має намір обговорити норми поведінки в кіберпросторі, а також роззброєння і контроль над озброєннями. Про це повідомив представник адміністрації США високого рангу, розмовляючи у вівторок з журналістами на борту літака президента США на шляху з Брюсселя в Женеву. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на оприлюднену Білим домом стенограму брифінгу.

Читайте також:  Рада прийняла закон про борги на газовому ринку

“Що стосується кіберпростору, очевидно, що віруси-вимагачі будуть важливою темою завтрашніх переговорів. Вони [Байден і Путін] також обговорять більш широке питання норм поведінки і правил в кіберпросторі завтра в ході переговорів”, – зазначив американський чиновник.

“І президент ясно дасть зрозуміти, що якщо ми побачимо значні прояви активності в кіберпросторі, як це було з SolarWinds, то він відповість так само, як ми відповіли з SolarWinds”, – додав він.

За його версією, відповідь США на масштабну кібератаку з використанням ПЗ компанії SolarWinds “був пропорційний”. “Ми вважаємо, що це стало сигналом про те, що Сполучені Штати не будуть терпіти. І тому ми вважаємо, що прийнята нами відповідь була правильною. Але, звичайно, це більш серйозний виклик, який вимагатиме від нас послідовних, стійких політичних заходів, і ми будемо підходити до цього питання відповідно”, – сказав представник вашингтонської адміністрації.

Читайте також:  У Німеччині попередили про обмеження для невакцинованих

Також за його словами, Росія і США можуть прийняти рішення повернути своїх послів до Вашингтона і Москви за підсумками зустрічі лідерів двох країн.

“Це можливо. Я не стану це підтверджувати до того часу, поки два президента не проведуть зустріч”, – наводить його слова прес-служба Білого дому.

Крім того, Байден не планує піднімати тему продажу Росією Туреччині систем С-400 на зустрічі з Путіним, додав представник адміністрації США.

Водночас Вашингтон готовий до вироблення нових домовленостей з Москвою в сфері роззброєння та контролю над озброєннями ще до закінчення в 2026 році терміну дії договору СНО-3.

Читайте також:  У Міненерго знають, як убезпечити Україну від ПП-2

“Ми гнучко підходимо до термінів і форматів угод. Це може бути щось більш всеосяжне, це можуть бути угоди, що охоплюють різні складові в різні періоди. Так що мова не обов’язково йтиме про обставину, яка полягає в тому, що треба чекати до закінчення Нового ДСНВ , щоб зробити щось”, – заявив представник виконавчої гілки влади США, коментуючи проблематику контролю над озброєннями.

Крім того, він підкреслив, що нинішній американський лідер на відміну від свого попередника Дональда Трампа не намагається наполягати на підключенні КНР до переговорів Росії і США про роззброєння і з питання контролю над озброєннями.