Робота

Як заслужити повагу колег

Повага

Особисті відносини означають у роботі занадто багато, щоб ними нехтувати. Ось п’ять порад, які допоможуть завоювати повагу колег і змінити репутацію.

1. Завжди тримайтеся з гідністю

Це означає не лише вміння елегантно рухатися і тримати себе на публіці. Необхідно в будь-якій ситуації вести себе гідно, ввічливо ставитися до інших людей і поважати їх.

В наш час гарні манери вважаються чимось застарілим і непотрібним. Але насправді це зовсім не так. Якщо ви володієте перерахованими вище якостями, то виділяєтеся серед нахабних, самозакоханих і агресивно висловлюють свою думку людей. Таких навряд чи хтось буде поважати.

Рухайтеся, говоріть і працюйте з гідністю. Будьте відповідальні та цілеспрямовані.

2. Поважайте оточуючих вас людей

Якщо ви шанобливо ставитеся до інших, люди будуть раді вашій присутності. Вони стануть прислухатися до ваших слів і поважати ваше право бути людиною, який може робити помилки і витягати з них уроки.

Дозвольте іншим бути собою. Вони повинні відчувати себе комфортно поруч з вами. Поважайте думку і особисті кордони колег. І не забувайте про це, якщо ви займаєте керівну позицію і хтось випробовує ваше терпіння.

Прояв поваги не означає, що ви повинні миритися з будь-якою поведінкою. Це означає не дозволяти своєму его затьмарити гідність і зіпсувати собі репутацію. Іноді зовсім не обов’язково до останнього доводити свою правоту, навіть якщо дійсно правда на вашому боці.

3. Слідкуйте за собою

Що ви являєте собою як людина і як професіонал? Навіть якщо ви розумні, досвідчені і чарівні, все це не має значення, якщо ви ведете себе зухвало і хамите іншим. Люди відвернуться від вас. Якщо ви ліниві і неохайні, ніхто не захоче працювати з вами.

Який зміст несе в собі ваш зовнішній вигляд? Як ви спілкуєтеся з колегами? Ваша мова звучить впевнено? Присутні в ній слова-паразити? Прикладаєте ви додаткові зусилля в роботі без будь-якої прохання?

Подумайте, як інші сприймають спілкування з вами. Це дозволить вам у разі потреби виправити помилки своєї поведінки.

4. Не думайте, що іншим все дається легше

Навіть у знаменитих людей є життєві проблеми, які знайомі всім. У житті кожного бувають злети і падіння. Не думайте, що у вашого успішного колеги немає ніяких турбот і у всьому йому допомагає лише везіння. Ми всі наполегливо працюємо, щоб добитися своїх цілей або схвалення з боку інших людей.

5. Будьте господарем свого життя

Навіть якщо ви не схильні переживати через дрібниці, життя не завжди буде легким й безтурботним. Те, як ви справляєтеся з труднощами, впливає на все, починаючи від стану здоров’я і закінчуючи вашою репутацією і відносинами з іншими людьми.

Візьміть на себе відповідальність за власне життя. Беріть себе в руки, плануйте наперед, вчіться пристосовуватися до обставин і не втрачайте хватку.

Робіть те, що наблизить вас до мети. І ніколи не звертайте з наміченого шляху.