Авто

Електричний позашляховик McLaren з’явиться в 2022 році, але є нюанс

McLaren

У McLaren все-таки з’явиться електричний позашляховик-автомобіль з нехарактерним для бренду форм-фактором візьме участь в п’яти етапах гоночної серії Extreme E в 2022 році.

Технічний внесок британської марки виявиться мінімальним: Expreme E-моносерія, де всі учасники використовують ідентичні електромобілі Odyssey21, а з заводською командою McLaren Racing працюватимуть співробітники, не зайняті в програмі Формули-1.

McLaren стане четвертим автовиробником у серії Extreme E після Cupra, GMC і Hispano-Suiza. Британська марка вважає чемпіонат електричних позашляховиків перспективним і поділяє цінності організаторів.

Читайте також:  Уточнено терміни появи нового Toyota Land Cruiser Prado

На думку керівника McLaren Racing Зака Брауна, участь в Extreme E вписується у власну стратегію марки щодо скорочення шкідливих викидів, декарбонізації виробництва, скорочення відходів, підтримки різноманітності і рівності.

Оскільки в серії Extreme e всі виступають на ідентичних електричних позашляховиках E-SUV Odyssey21, а на кожному етапі пілотам допомагають всього чотири механіка і один інженер, участь в чемпіонаті не буде пов’язане з серйозними фінансовими витратами. Однак нові розробки McLaren все-таки зможе випробувати-регламентом дозволяється модернізувати силову установку, міняти навісне обладнання і аеродинамічний обвіс.

Однак досвід роботи з електричними позашляховиками навряд чи буде використаний для випуску серійної моделі — в McLaren неодноразово заявляли, що випуск кросовера вдарить по іміджу марки, і невластиві бренду автомобілі в Уокінгу створювати не стануть.