Знання

5 лайфхаків для керівників

Робота

Як почати поважати свій і чужий час, отримувати максимум від нарад і позбутися від дратівливих чинників.

1. Приходьте за 2 хвилини до заходу

В Apple кожне зібрання починається через п’ять хвилин після призначеного часу. Співробітники називали це явище «стандартний час Apple» (англ. Apple Standard Time). Це було негласне правило, з якими не були знайомі нові працівники. Тому нерідко траплялося, що вони протягом п’яти хвилин сиділи, дивилися один на одного і дивувалися, де ж всі інші.

Звідки це пішло — достеменно невідомо. Ймовірно, одного разу хтось із займають високу посаду просто прийшов пізніше. Це стало чудовим виправданням для запізнень всіх інших і з часом перетворилося на традицію, своєрідну частину корпоративної культури.

Це неправильно. Не забирайте час у себе і своїх співробітників.

Краще на початку робочого дня переглянути свій розклад і прийти за пару хвилин до призначеного часу зустрічі.

2. Будьте в курсі точного часу

Уявіть, що ви перебуваєте на загальних зборах. Виступ одного із співробітників в самому розпалі. Але ви посматриваете на свій розклад, так як через п’ять хвилин повинні бути на іншій зустрічі. Від цього ви нервуєте і не можете зосередитися на доповіді. Для всіх інших така поведінка буде означати, що у промові виступаючого немає нічого важливого і цікавого для вас.

Перед початком зборів знайдіть таке місце, де в полі вашого зору буде годинник. Так ви в будь-який момент зможете дізнатися точний час. Дочекайтеся, поки в доповіді настане коротка пауза. Потім оголосіть, що у вас є кілька хвилин, щоб дістатися до іншого місця. Але обов’язково пообіцяйте повернутися до цього обговорення.

3. Проводите збори для зацікавлених співробітників кожні 2 тижні

У великих компаніях буває складно проводити збори, які принесуть бажані результати. Адже багато співробітники можуть бути незацікавлені у зустрічі.

Виділяйте по дві години на збори кожні два тижні. Розподіліть на групи співробітників, дійсно бажають щось обговорити. Кожній групі приділяйте за півгодини. У підсумку на зборах будуть присутні тільки ті, у кого є якісь ідеї і хто готовий вкладати сили в розвиток компанії. Такі обговорення будуть набагато ефективніше.

4. Записуйте 3 питання, відповіді на які бажаєте отримати під час зборів

Визначте, для чого ви йдете на збори. Після цього напишіть три питання, відповіді на які ви хотіли б там дізнатися. Неважливо, хто ви чи виступаючий. Це займе всього кілька хвилин. Так ви позначите мету зустрічі, яка стане ще кориснішою.

Якщо ви не можете придумати три питання, то, швидше за все, зустріч можна скасувати або відкласти.

5. Періодично позбавляйтеся від зайвих речей на робочому столі

Якщо у вашому робочому просторі є зламані речі, які можна швидко полагодити, не відкладайте це. Не ігноруйте дрібниці, які псують зовнішній вигляд офісу і робочий настрій. Наприклад, витріть брудну дошку для записів і викиньте сміття. Розберіть робочий стіл. Якщо у вас накопичилося багато канцтоварів, поділіться ними з іншими співробітниками.

Залишити коментар