Технології

Людське тіло перетворили в передавач для зарядки гаджетів

Енергія

Дослідники з Сінгапуру знайшли спосіб задіяти тіло людини в якості провідника для передачі енергії від одного пристрою до іншого. Завдяки новій технології за допомогою одного гаджета можна живити до десяти інших приладів.

За словами вчених з Національного університету Сінгапуру (NUS), сучасні технології не здатні в потрібній кількості забезпечити генерацію енергії без доступу до акумуляторів.

Оскільки поки Альтернативні джерела електрики неефективні, виникла ідея використовувати тіло людини для передачі електромагнітних сигналів. Результати експериментів виглядають оптимістично. Вже сьогодні доведена можливість живити до 10 переносних пристроїв на тілі людини протягом 10 годин від одного джерела енергії — наприклад, переносного акумулятора.

Читайте також:  Samsung Galaxy Watch4 стануть рекордсменом серії за обсягом пам'яті

“Користувачеві просто потрібно розмістити передавач на одному джерелі живлення, такому як розумний годинник, в той час як кілька приймачів можна встановити в будь-якому місці на тілі людини. Потім система використовує джерело для живлення інших пристроїв за допомогою процесу, званого передачею енергії через тіло”, – пояснюють принцип роботи дослідники.

В рамках експерименту вдалося передати через тіло людини 2 мкВт енергії від передавача потужністю 1,2 мВт, розташованого на щиколотці, до іншого гаджету в області голови на відстані приблизно 160 см від першого.

Приймач також запрограмований на пошук і вилучення електромагнітних хвиль з навколишнього середовища. Це дозволить не тільки живити електронні гаджети від акумулятора, але і заряджати його. У майбутньому це зробить можливим масову відмову від батарейок, що фактично забезпечить переносні гаджети нескінченним терміном роботи. Наприклад, вони могли б отримувати енергію від смартфона.