Технології

Китайський клон робопса Spot коштує майже в 30 разів дешевше [ВІДЕО]

G01 Edu

Китайська компанія Unitree Robotics випустила нову версію роботизованого пса. Пристрій здатний уникати перешкод, носити невеликі речі і коштує всього $2700 — в рази дешевше знаменитого аналога від Boston Dynamics.

У портфоліо Unitree Robotics вже є просунута версія робота у вигляді собаки вартістю $10 000. Судячи з усього, китайський виробник вирішив штурмувати бюджетний сегмент, а покупцям нададуть вибір між трьома різними версіями. Базова модель G01 Air доступна за ціною $2700. Дорожча G01 отримає ємний акумулятор зі збільшеним часом роботи, вона оцінена в $3500. G01 Edu коштує $ 8500 і відкриває своєму власникові доступ до програмного коду.

Unitree Robotics неохоче ділиться технічними деталями, тому деякі специфікації поки невідомі. Повідомляється, що модель G01 Edu отримає покращений процесор і зможе нести до 7 кг вантажу. Крім того, вона оснащується лідаром і додатковими датчиками для ніг. Інші моделі можуть нести вантаж до 5 кг, але визначити точну автономність поки неможливо. Очікувана швидкість складе до 3,5 м/с, що відповідає 12,6 км/год.

Читайте також:  Xiaomi запустила власну кінокомпанію

Всі три робопса явно скопійовані з дітища Boston Dynamics на ім’я Spot. Оскільки останній коштує $ 74 000, то дозволити його собі можуть одиниці забезпечених ентузіастів або великі компанії.