Технології

Лазери дозволяють прискорити інтернет до 800 Гбіт / с

Інтернет

Дослідники знайшли спосіб істотно підвищити швидкість інтернету. В якості ефективного інструменту виступлять лазери, а очікувана пропускна здатність мережі виросте до значних 800 Гбіт/с.

Група японських дослідників розробила лазер з електроабсорбційним модулятором і інтегрованим розподіленим зворотним зв’язком (EA-DFB) з зосередженими елементами (LE). Він виявився здатний передавати сигнали зі швидкістю 224 Гбіт/с на відстань до 2 км.

Це означає, що нова технологія наблизилася до вимог найсучасніших стандартів в центрах обробки. Дослідники відзначають, що в якості альтернативи восьми каналам по 100 Гбіт/с вони розробили 800-гігабітну смугу пропускання, що складається з чотирьох каналів по 200 Гбіт/с. Це робить технологію перспективною як для створення високошвидкісних комерційних мереж, так і централізованих.

Читайте також:  Microsoft випустить урізану версію Windows 11

“Лазери наступного покоління можуть забезпечити більш високі швидкості, більшу дальність дії і більш низьку вартість при конкурентоспроможних рівнях продуктивності, надійності і енергоспоживання. Зі зростанням потокової передачі даних та інших інтернет-послуг внутрішні канали зв’язку зажадають більш високих швидкостей – 1,6 терабіт в секунду і вище”, – пояснюють вчені.

Проблема в тому, що в останні роки зростає не тільки загальне споживання інтернету, але і швидкість. Як очікується, тільки потокове відео і конференц – зв’язок займуть 27% хмарних послуг за підсумками 2021 року. Це означає, що на зміну 400-гігабітної мережі повинна прийти більш досконала — 800-гігабітна.