Технології

Розумний одяг живиться від Wi-Fi і витримує прання

Розумний одяг

Інженери Університету Пердью в США розробили методику трансформації звичайного одягу в розумну. Крім виконання тих чи інших функцій, такий одяг виявився стійким до прання, не боїться бруду і не потребує акумуляторів.

Вчені вважають, що найближчим часом весь одяг обзаведеться розумними датчиками. Всі необхідні для цього технології вже доступні, але на шляху великого прориву стоїть проблема з пранням, оскільки після контакту з водою мікросхеми приходять в непридатність.

Читайте також:  Заяву про прийом на роботу Стіва Джобса продано за криптовалюту

Ідея американських інженерів полягає в тому, щоб покрити одяг високогідрофобними молекулами. Це дозволить йому відштовхувати практично будь-які рідини, включаючи воду, масло і багато інших. Такий одяг практично неможливо забруднити, але при необхідності її можна випрати в звичайній машинці, не завдаючи шкоди електронним компонентам.

Вчені відзначають, що одяг зовсім не вимагає живлення. Він працює за рахунок енергії від Wi-Fi або радіохвиль в навколишньому середовищі. При цьому він здатний живити невеликі схеми і датчики на тканини. Як приклад роботи сенсора наводиться рукавичка, світлодіод в якій загоряється при піднесенні до кабелю під напругою. Інший приклад-мініатюрна система серцевого моніторингу, пришита до миється пов’язці від поту і здатна контролювати стан здоров’я власника.

Читайте також:  Інсайдер назвав дату анонса нового iPhone SE

“Такі пристрої, що живляться повсюдними сигналами Wi-Fi, змусять нас думати про одяг не тільки як про одяг, який зігріває нас, але і як про інструменти, котрі покликані допомогти нам у повсякденному житті, стежити за нашим здоров’ям і захищати від нещасних випадків”, — відзначають дослідники.

Вказується, що створювати такий розумний одяг можна на звичайних швейних підприємствах.