Технології

Нова технологія генерування електрики з нічого

Електрика

Інженери Массачусетського технологічного інституту розробили абсолютно новий спосіб отримання енергії. Електрика генерується з навколишнього середовища за допомогою крихітних вуглецевих нанотрубок, що взаємодіють з рідиною, в яку вони поміщені.

Спочатку дослідники подрібнювали вуглецеві нанотрубки, перетворюючи їх на листи довільної форми розміром 250 на 250 мікрон. Одна зі сторін кожного такого матеріалу покривалася тефлоноподібним полімером, а після занурювалася в органічний розчинник. Останній прилипає до поверхні частинок без покриття і витягує з них електрони.

“Розчинник витягує електрони, і система намагається збалансувати рух електронів. Всередині немає складної хімії батарей. Це просто частка, яку ви поміщаєте в розчинник, і вона починає генерувати електричне поле”, – пояснюють вчені.

Читайте також:  Робот Facebook здатний адаптуватися до будь-якої місцевості [ВІДЕО]

Для демонстрації ефективності технології вчені показали, що вони можуть використовувати отриманий таким чином електричний струм для запуску реакції, відомої як окислення спирту — органохімічної реакції, що грає важливу роль в хімічній промисловості.

Дослідники вважають, що новий спосіб видобутку енергії знайде застосування в мікроскопічних роботизованих пристроях. Це дозволить їм відмовитися від батарейки, що зробить їх легше і довговічніше. Експерименти підтвердили, що одна частинка генерує 0,7 вольта, проте є можливість створювати повноцінні масиви і скупчення вуглецевих листів. У майбутньому нова технологія дозволить створити повноцінний електрохімічний реактор, що працює тривалий час.