Технології

Гігантський морський вітрогенератор здатний живити 80 000 домівок

Вітрогенератор

Норвезька компанія Wind Catching Systems (WCS) розробила унікальну систему гігантських плавучих вітряних електростанцій. Очікується, що одна така структура зможе забезпечити необхідною енергією десятки тисяч домогосподарств.

Існуючі прототипи вітрових плавучих електростанцій покладаються на гігантські турбіни. На думку представників WCS, установка з десятків невеликих турбін набагато ефективніше, так як генерує в п’ять разів більше енергії при одночасному скороченні витрат. Крім того, її простіше транспортувати, встановлювати і проводити обслуговування.

Читайте також:  Названі пристрої Xiaomi, які отримають Android 12

За рахунок незвичайної конструкції кожен масив висотою 300 метрів пропонує в два рази більшу площу охоплення в порівнянні з найбільшими в світі звичайними вітряними турбінами.

При цьому ротори меншого розміру здатні працювати набагато краще при швидкості вітру від 40 до 43 км/год. У разі збільшення швидкості вітру великі турбіни нахиляються, що захистить об’єкт від пошкоджень. Заявлений термін служби складе 50 років, що набагато більше 30 років для звичайних турбін.

Вітрогенератор

WCS запевняє, що готова почати поставки своїх установок в 2026 році, пропонуючи ціни на рівні середніх по ринку або навіть дешевше. Для прикладу, в Норвегії і США цей показник становить близько $105 за 1 мВтч. Представники стартапу вважають, що з часом їм вдасться знизити вартість енергії нижче $100 за рахунок збільшення масштабів.