Авто

Дослідження: автовиробники занижують реальні можливості електрокарів

Тесла Модель 3

Норвезька Автомобільна Федерація (NAF) провела масштабне тестування з метою з’ясувати, чи відповідають реальні показники автономності, ефективності і швидкості зарядки електрокарів заявленим виробниками. Для цього вибрали майже два десятки абсолютно різних автомобілів. Виявилося, що нерідко офіційні специфікації виявляються навіть гірше фактичних.

Досі Tesla Model 3 був кращим за всіма ключовими показниками в тестах NAF, але в цьому році конкуренти зуміли істотно наблизитися до творіння Ілона Маска. У дослідженні брало участь 19 електрокарів: Tesla Model 3 і Model 3 Long Range, Hyundai Kona і Ioniq 5, Skoda Enyaq, Ford Mustang Mach-e, BMW iX3, Polestar 2, Citroën С-C4, Xpeng G3, Mercedes-Benz EQA, Volvo XC40 Recharge, Opel Mokka-E, Fiat 500, Honda e, Volkswagen ID.3 і ID.4, Mazda MX – 30 і Audi e-tron GT. Тестування проходило в майже ідеальних умовах: на рівних дорогах Норвегії, без опадів, з мінімальним вітром і при температурі в межах 20-25 градусів за Цельсієм.

Читайте також:  Представлений оновлений Dacia Duster

Моделі Polestar 2, Citroen e-C4 і Xpeng G3 проїхали менше заявлених виробниками відстаней на 3, 5 і 12 км відповідно. Всі інші електрокари змогли показати навіть кращу автономність, ніж на папері — в середньому перевищення офіційних показників склало 6%.

Кращим за дальністю їзди на одному заряді виявився Tesla Model 3 Long Rage AWD 2021 року випуску. Він зміг проїхати вражаючі 655 км. на другому місці з невеликим відривом розмістився Ford Mustang Mach-e long Rage RWD (618 км), а третє місце дісталося Volkswagen ID.3 Pro s (564 км). А ось BMW iX3 хоч і проїхав 556,2 км, але це на цілих 106 км або 20% більше заявленої виробником відстані.

Читайте також:  Найпотужніша Tesla Model S загорілася прямо під час руху

Кращим за швидкістю зарядки виявився Hyundai Ioniq 5, здатний всього за 19 хвилин заповнити заряд з 6% до 80%. Експерти також в черговий раз відзначили Hyundai Kona. Ця модель хоч і не показала кращі результати, але з урахуванням своєї ціни вона виявилася однією з найефективніших.

Всі результати тестування можна подивитися на сайті NAF.