Політика

МВС України поповнить свій авіапарк

АН-178

У 2020 році вперше за роки незалежності держава замовила у держпідприємства “Антонов” для потреб Збройних сил України три нових літаки Ан-178, які отримає українська армія.

Державна служба надзвичайних ситуацій планує закупити у ДП “Антонов” два літаки Ан-178 і літак Ан-32 (П) на чотири млрд грн, ще три – Нацгвардія у Харківського авіазаводу. Про це в п’ятницю, 11 червня, повідомили в Міністерстві внутрішніх справ у відповідь на запит Liga.net.

Читайте також:  Зеленський назвав ПП-2 "зброєю" Росії

“У системі МВС закупівлю літаків виробництва ДП “Антонов” планує ДСНС. У ДСНС розроблені проекти двох постанов Кабінету міністрів: для закупівлі під держгарантії на 470 млн грн літака Ан-32П; для закупівлі під держгарантії в сумі 3,53 млрд грн двох літаків Ан -178-100Р”, – заявили в МВС.

У ДСНС працюють над документами для проведення закупівлі, зазначають в МВС.

Крім того, Національна гвардія зацікавлена ​​придбати три літаки Ан-74Т-200А виробництва ДП “Харківське державне авіаційно-виробниче підприємство”. Це буде можливо в разі виділення додаткових асигнувань з держбюджету, підкреслили в МВС.

ДП “ХДАВП” – одне з двох серійних літакобудівних підприємств України. Може виробляти літаки Ан-74 і Ан-140. Підприємство має борг 3,7 млрд грн і не підлягає приватизації.

Читайте також:  Столтенберг назвав серйозний виклик для НАТО

Ан-74 – легкий транспортний літак з реактивними двигунами. Призначений для льодової розвідки та транспортних перевезень. Може бути переобладнаний в вантажний і санітарний літак.

Ан-178 – середній транспортний літак ДП “Антонов”. Призначений для транспортування особового складу і вантажів посадковим і парашутним способом. Максимальне навантаження літака – 18 тонн. З вантажем в 16 тонн здатний пролетіти 1260 км.