Технології

Хакери вкрали з мільйонів комп’ютерів 1,2 ТБ даних, використовуючи піратський софт

Злом комп'ютера

Розробники програми для шифрування файлів NordLocker повідомили про виявлення на просторах інтернету гігантської бази вкрадених зловмисниками даних. При розмірі 1,2 ТБ вона містить мільйони адрес електронної пошти, паролів та іншої конфіденційної інформації.

За словами експертів, дані були вкрадені з 3,2 мільйона комп’ютерів під управлінням операційної системи Windows в період з 2018 по 2020 рік. База включає 26 мільйонів облікових записів, 1,1 мільйона унікальних адрес електронної пошти, більше 2 мільярдів файлів cookie і 6,6 мільйона інших файлів, з яких 3 мільйони текстових документів, близько 900 000 зображень і більше 650 000 файлів Word і PDF.

Вказується, що вірус викрадав дані з папок Desktop і Downloads, а в багатьох випадках користувачі зберігали паролі на своїх комп’ютерах в текстових файлах, створених за допомогою програми «Блокнот».

Відомо, що після зараження комп’ютера шкідлива програма робила скріншоти екрану і навіть знімала нічого не підозрюючих користувачів за допомогою веб-камери. Вірус поширювався через піратські версії Adobe Photoshop, різних ігор і програми для злому Windows.

Читайте також:  Xiaomi запатентувала унікальний підекранний сканер відбитків

Фахівці вважають, що зловмисники збирали всі ці дані з метою отримати доступ до криптокошельків користувачів. Після цього інформація про користувачів продається групам, що спеціалізуються на вимаганні, зломі даних і корпоративному шпигунстві.