Авто

Ілон Маск запустив довгоочікуваний швидкісний тунель під Лас-Вегасом, але перші пасажири залишилися розчаровані

The Boring Company

Під конференц-центром у Лас-Вегасі запустили перший у світі підземний швидкісний тунель, спроектований два роки тому The Boring Company. За задумом глави американської компанії Ілона Маска, завдяки унікальній споруді і електрокарам Tesla учасники заходів зможуть швидко добиратися до різних частин центру. Однак на ділі все виявилося інакше.

Про швидкісний тунель Loop Transportation System вперше заговорили п’ять років тому. Тоді Ілон Маск позиціонував підземну трасу як революційну споруду, аналогів якій у світі не існує.

Читайте також:  Tesla побудує у Шанхаї завод з переробки батарей

За допомогою електрокарів Tesla відвідувачі конференц-центру в Лас-Вегасі повинні були на швидкості 200 кілометрів на годину добиратися в будь-яку частину будівлі, розташованої на поверхні. Через два роки після початку будівництва підземний тунель прийняв перших відвідувачів.

На ділі виявилося, що інноваційна підземна споруда являє собою два тунелі з одностороннім рухом, розташовані на глибині 12 метрів. Вся траса з’єднує між собою всього три станції. Але головним розчаруванням став швидкісний режим.

Замість обіцяних 200 кілометрів на годину водії змогли пересуватися зі швидкістю не більше 60 кілометрів на годину. При цьому розвинути велику швидкість було просто неможливо, оскільки електромобілі постійно підпирали один одного.

Читайте також:  Названо найпопулярніші кросовери в Україні з початку 2021 року

Незважаючи на провальний запуск, фахівці фірми The Boring Company, які займалися будівництвом тунелю, запевняють, що подібна підземна траса здатна перевозити 4400 пасажирів на годину. Але для цього необхідно розширити транспортну систему. Однак експерти сумніваються в необхідності продовження проекту. Адже кожні півтора кілометра тунелю loop Transportation System обійдуться в один мільярд доларів.

Джерело: New Atlas