Технології

Apple заплатила жінці мільйони доларів за слив її приватних фото в мережу

Apple

Apple неодноразово заявляла, що піклується про приватність користувачів своїх пристроїв. Однак нещодавно компанії довелося врегулювати скандал, пов’язаний з вторгненням співробітників офіційного сервісу з ремонту в приватне життя одного зі своїх клієнтів. Тягнеться з 2016-го розгляд обійшлося бренду в семизначну суму.

П’ять років тому 21-річна студентка здала свій iPhone для ремонту в сервісну майстерню. Незабаром вона виявила, що її особисті фотографії та відео відвертого характеру були опубліковані на її ж сторінці в Facebook. Як з’ясувалося, співробітники сервісного центру злили в мережу близько 10 зображень дівчини, які були в галереї пристрою.

Результатом їхніх дій став судовий позов, в якому постраждала звинуватила Apple у вторгненні в приватне життя, а також заподіянні емоційної травми. Хоча формально ремонтом пристрою займалися співробітники заводу Pegatron, американська компанія визнала факт порушення політики обслуговування одним зі своїх підрядників.

Читайте також:  ШІ навчився визначати авторів картин за стилем

Щоб врегулювати позов, Apple виплатила багатомільйонну компенсацію, точна сума якої не розкривається. За даними джерела, корпорація також провела “вичерпне” розслідування, яке призвело до звільнення двох технічних фахівців, причетних до інциденту.

«Ми дуже серйозно ставимося до конфіденційності та безпеки даних наших клієнтів і маємо ряд протоколів, що забезпечують захист даних протягом усього процесу ремонту», — заявили представники компанії в інтерв’ю журналістам.