Бізнес ідеї

Виробництво меблів: як перетворити хобі у бізнес?

Виробництво меблів

Одним з найбільш прибуткових і стабільних видів бізнесу є виробництво і збут меблів. Інвестуючи кошти в подібне підприємство, можна забезпечити дохід в розмірі 40% річних. Успіх значною мірою залежить від обраної ніші і якості стратегії просування. Тому потрібно з розумом підходити до складання бізнес-плану і орієнтуватися на останні тенденції в цій сфері.

Концепція меблевого бізнесу

Суть бізнесу по виробництву меблів полягає в організації комплексного підприємства по виготовленню обраного типу продукції і подальшою її реалізацією.

Компанії, що працюють з меблями, в основному роблять ставку на спеціалізацію, тобто вузьконаправлене виробництво товару під конкретного цільового покупця. Зараз існує безліч фірм, які воліють виготовляти меблі для аптек, торгових залів супермаркетів, книжкових крамниць та ін. Однак підприємці пішли далі: з’явилися організації, які випускають виключно столи для комп’ютерів, стільці на колесах або офісні перегородки, стійки, стільці в бар.
Верстат у цеху з виробництва меблів

Деякі підприємці спеціалізуються виключно на двох-трьох моделях меблів, тим самим скорочуючи витрати на розробку дизайну, оренду приміщень та зарплати співробітникам

Вибір спеціалізації виробництва

За даними маркетингових досліджень, найбільш перспективним напрямком визнано виробництво офісних, кухонних та спеціалізованих меблів.

В останні роки набирають популярність вбудовані меблі, які виготовляються індивідуально під кожного клієнта з урахуванням архітектурних особливостей квартири.
 1. Корпусні меблі користується стабільно високим попитом і охоплює широку аудиторію споживачів — від приватних осіб до великих компаній. Причому прибуток підприємства може бути забезпечена як при продажу готових виробів, так і при виготовленні меблів на замовлення.
 2. Безкаркасні меблі відрізняється зручністю і оригінальною формою. Для їх виготовлення не потрібно купувати дорогі верстати та інструменти, що є перевагою для підприємців з невеликим стартовим капіталом.
 3. Дерев’яні вироби вважаються класикою меблевого мистецтва. Для їх виробництва необхідні навички тесляра і майстерність скульптора. Такі меблі не вимагають значних витрат при виготовленні своїми руками, отже, торгова націнка буде більшою.
 4. Можна виробляти меблі з цінних порід дерева — бука, дуба, махагон. Такі ексклюзивні предмети інтер’єру затребувані серед споживачів з достатком вище середнього, що гарантує високий прибуток.
 5. Вузькоспеціалізовані меблі: садові, дачні, промислові, для тварин і т. д. В кожній з цих ніш, як правило, існує невелика кількість професійних компаній. Вибираючи виробництво подібних предметів, бізнесмен забезпечує собі стабільний потік клієнтів, які цілком можуть перетворитися в постійних замовників.
 6. Меблі, різняться за матеріалом виготовлення: палет, штучний ротанг, на метало каркас, з фанери, м’які. Для виробництва можна вибрати ту, яка стане візитною карткою вашого підприємства.

При виборі спеціалізації виробництва можна орієнтуватися на динаміку суміжних ринків.

Впливати на попит в меблевому бізнесі можуть закони, які готуються до прийняття. При постійному їх моніторингу можна вдало вибрати момент і зайняти вигідну нішу. Наприклад, після зміни вимог до мінімальних площ аптечних пунктів, значно зріс попит на меблі для аптек.

Переваги та недоліки бізнесу з виробництва меблів

Зростання меблевого ринку сповільнилося, а кількість нових компаній помітно знизилась. Це говорить про те, що далі в цій сфері буде все важче утриматися на плаву. Поступово рентабельність такого бізнесу падає, що змушує багатьох виробників йти на хитрощі і зниження якості продукції. Тим не менш, незважаючи на всі труднощі, в даному сегменті економіки все ж з’являються нові компанії.

При організації меблевого бізнесу в першу чергу потрібно визначитися з масштабом виробництва. Чи буде це невеликий цех або ціла фабрика? Все залежить від грошових коштів, якими володіє інвестор, і купівельного попиту в регіоні.

 ПеревагиНедоліки
Виробництво невеликого розміруневелика сума початкових вкладень — від 500 тис. гривеньобов'язкова наявність оригінальної ідеї
низькі витрати на оренду цеху (зважаючи на відносно невелику площу приміщення)довгий термін ручного виготовлення меблів
відсутність необхідності покупки дорогого устаткуваннясамостійний пошук клієнтів
низька собівартість готової продукції
Велика фабрика повного циклу виробництвазакінчений виробничий циклвелика сума початкових інвестицій — від 7 млн гривень
низька собівартість готової продукціївисокі витрати на оренду цеху (велика площа)
налагоджений збут через торгові точкинеобхідність покупки дорогого устаткування
створення власного бренду
Всередині меблевого цеху

Перевагою великої фабрики є закінчений виробничий цикл

Запуск невеликого виробництва меблів

Оформлення документів

Насамперед необхідно оформити бізнес юридично. Для цього потрібно визначитися з організаційно-правовою формою підприємства. Бізнесу по виробництву меблів підійде статус ТОВ. Така форма говорить про серйозні наміри і допомагає залучити інвесторів. Звичайно, якщо це буде невеликий цех, орієнтований в основному на приватних замовників, то тоді краще оформити ФОП. Для початку роботи потрібно:

 • зареєструвати підприємство ТОВ або ФОП;
 • вибрати код за КВЕД;
 • відкрити розрахунковий рахунок і стати на облік у місцевій податковій адміністрації;
 • вибрати систему оподаткування;
 • підписати договори на вивезення ТПВ, дезінфекцію та інші додаткові послуги;
 • розробити проект виробництва та погодити його в адміністрації.
При роботі тільки з приватними замовниками підприємцю не потрібна сертифікація продукції, але в разі серійного виробництва необхідно оформити ліцензію.

Вибір приміщення

Далі потрібно підшукати відповідне приміщення (бажано в промисловій зоні міста). Орієнтовна площа фабрики становитиме 200 кв. м. Для виробництва меблів відмінно підійде ангарна конструкція.

Іноді буває досить важко підшукати відповідне приміщення, тому слід подумати про це заздалегідь. Краще укладати довгостроковий контракт оренди, щоб уникнути у майбутньому проблем з переїздами.

У приміщенні повинні бути витримані всі виробничі норми і стандарти. До виробничої майданчику пред’являються наступні вимоги:

 • дотримання правил пожежної безпеки;
 • забезпечення вільного виходу працівників у аварійних ситуаціях;
 • вільне розміщення та обслуговування обладнання;
 • здійснення контролю температури та вологості. Діапазон температури в приміщенні має становити 10-15°C;
 • належне освітлення місць для роботи.

Також потрібне офісне приміщення для роботи з клієнтами та склад для зберігання продукції. Склад можна використовувати і в якості торгової точки. Для офісу вистачить 20 кв. м. Якщо ж планується показ готових зразків, то необхідна площа побільше.

цех для виробництва меблів

Дуже важливо належним чином забезпечити освітлення в приміщенні

Купівля устаткування

При закупівлі обладнання необхідно враховувати обрану спеціалізацію. До основної виробничої техніки належать:

 • стрічкопильні верстати, які використовуються для розпилювання деревини і металу;
 • обладнання для сушіння деревини;
 • верстати для обробки деревини, такі як фрезерний, фрезерно-копіювальний, свердлильний, обладнання для старіння і зрощування дерева;
 • спеціальні верстати для обробки скла: ріжучі, кромочні, піскоструминні, свердлильні і гравірувальні;
 • верстати для роботи з металом: для нарізання, шліфування, свердління, зварювання;
 • обладнання для обробки текстильних елементів меблів;
 • інші інструменти, такі як шуруповерт, молоток, рубанок і степлер для меблів, плоскогубці, викрутка і т. д.
Вибираючи обладнання, слід звертати увагу на вартість, якість, термін гарантії, функціональність, час заміни та ремонту.

Після установки устаткування буде потрібно звернутися у відповідні органи для отримання дозволу на початок робіт.

Покупка сировини і комплектуючих

Для виробництва якісної меблів потрібні відповідні надійні комплектуючі. В основному виробники використовують вітчизняні матеріали, а відсутні деталі закуповують за кордоном. У виробничому процесі застосовують:

 • плити МДФ;
 • ламіновані плити;
 • плівкові покриття;
 • фурнітуру;
 • облицювальні матеріали на клеї;
 • лаки і фарби.

Також для виробництва високоякісних меблів потрібні алюмінієві профільні системи і ковзаючі конструкції.

На перших порах можна спробувати працювати з великою кількістю різних постачальників, а з часом відсіяти нецікавих і невигідних. Зазвичай у виробників є 8-10 надійних постачальників з оптимальними умовами роботи.

Вибір програмного забезпечення

Слід також подбати про відповідне програмне забезпечення виробництва.

Розробити дизайн меблів і розрахувати конструктивні елементи допоможе програма «PRO-100», за допомогою якої можна створити віртуальний образ майбутньої моделі і оцінити її гідності. Вона економно розраховує розкрій з найменшою втратою матеріалу. Також для аналогічних завдань використовується ПЗ «Cutting».

Для будь-яких верстатів підійдуть програми відомих виробників, такі як «PRO-100», «Cutting», «Астра Розкрій», «КЗ-Меблі», «Астра Конструктор Меблів» та багато інших.

Підбір персоналу

У меблевій індустрії пред’являються досить жорсткі вимоги до персоналу. Всі робітники зобов’язані володіти спеціальною освітою, що дозволяє читати креслення і працювати з високотехнологічним обладнанням.

Підприємство, що виробляє меблі, повинно бути укомплектовано наступним штатом:

 • майстри;
 • слюсарі-складальники;
 • столяри;
 • склярі;
 • менеджери;
 • водії;
 • кур’єри;
 • комірники;
 • програмісти;
 • продавці;
 • дизайнери.

На початковому етапі можна обійтися колективом з 8-10 чоловік. Всі робітники повинні бути ознайомлені з правилами техніки безпеки і бажано оформлені офіційно.

Крім безпосереднього виробництва і продажу меблів, можна організувати сервісне обслуговування і ремонт продукції. Додатково існує можливість заробляти на заміні пошкоджених деталей і реставрації старих меблів.

Рекламна кампанія

Для початку підійдуть стандартні способи просування: ЗМІ, реклама в інтернеті, на телебаченні, у газетних виданнях та ін. Але головним важелем в отриманні популярності серед клієнтів є хороша якість продукції та позитивні відгуки.

В залежності від розмаху виробництва потрібно орієнтуватися на постачання в торговельні мережі або створення власної. Можна налагодити контакт з магазинами будівельних матеріалів. За невелику винагороду продавці будуть радити компанію людям, які роблять ремонт і збираються закуповувати меблі.

План витрат і доходів

Початкові вкладення (таблиця)

ВитратиСума (грн.)
Закупівля обладнання300 000
Реєстрація компанії5 000
Матеріали40 000
Початковий внесок за оренду приміщень150 000
Ремонт цеху та офісу80 000
Разом:575 000

Щомісячні витрати (таблиця)

ВитратиСума, грн. / місяць
Оренда виробничого приміщення100 000
Оренда офісу30 000
Реклама6 000
Зарплата робітників60 000
Матеріали40 000 (20% вартості однієї одиниці продукції)
Податки6 000
Комунальні платежі10 000
Разом:252 000

Прогнозовані доходи і окупність

Передбачуваний щомісячний дохід меблевого підприємства становить близько 336 тисяч гривень. Така сума може бути досягнута при продажі близько 28 одиниць меблів при середній вартості 12 тисяч гривень за кожну. Наприклад, середня ціна на кухонний гарнітур становить 13 тисяч гривень, на обідню групу — 6 тисяч гривень. При правильно налагодженій системі збуту здійснювати один продаж щодня не складе труднощів. Таким чином, за вирахуванням всіх щомісячних витрат, чистий прибуток становитиме 84 тисячі гривень на місяць.

Термін окупності — близько одного року. Рентабельність бізнесу — 20-30%. Звичайно, розмір прибутку залежить від правильно вибраної ніші та специфіки продукції, а також від маркетингової політики. Тому терміни окупності можуть бути і меншими.

Як створити бізнес з виробництва меблів (відео)

Відгуки

Відгуки про меблевий бізнес різні. Не всі компанії досягають успіху, деякі закриваються вже в перший рік роботи, не впоравшись з суворою конкуренцією і вимогами сучасного клієнта. Не можна забувати, що економічна ситуація в країні не відрізняється стабільністю, тому те, що було реальністю для підприємців ще рік тому, може в одну мить змінитися. Звичайно, добре продуманий бізнес-план становить більшу частку успіху, але й удача грає певну роль.

Я вже майже рік працюю по сарафанному радіо. Замовлень не сказати щоб багато, але майже завжди що-небудь є. Зараз обладнаю майстерню – роблю невеликий форматник та кромочник і збираюся кидати основну роботу заради меблевої. З мого невеликого досвіду скажу: якщо хочеш заробити, потрібен і форматник, і кромочник, і необхідний інструмент, т. к. замовлення потрібно виконувати швидко. А мучитися з підрізуванням фрезером, кромити феном незрозуміло як — це мука, а не заробіток.

Osipow
http://forum.sdelaimebel.ru/topic/386-kak-vyi-nachinali/?page=6

Почати можна з переробки та ремонту корпусних меблів. Пару років тому в мене навіть летюча бригада була. Тільки обов’язково беріть гроші за консультацію, незалежно від результату. Просто багато бабусів хочуть з блохи халяву скроїти……Сім повних шапок з вівці не викроїти ніяк.

Старий Прапор
http://forum.sdelaimebel.ru/topic/386-kak-vyi-nachinali/

Висновки

Розглянувши у подробицях питання про організацію виробництва, можна зробити наступні висновки:

 • виготовлення меблів — прибутковий, стабільний бізнес;
 • вузька спеціалізація і додаткові послуги дозволять максимізувати прибуток;
 • найважливіше — знайти клієнтів, тобто ґрунтовно підійти до рекламної кампанії.

Виробництво меблів — це прибуткова справа, яка перетворить для вас хобі в справжній стабільний бізнес. Проте це варто робити лише в тому випадку, якщо вам доводиться по душі така діяльність. Тоді знайдуться і покупці, і надійні постачальники. Динаміка ринку показує зростання попиту на меблеву продукцію, а там, де є попит, буде і пропозиція.

Залишити коментар