Економіка

В Україні в травні скоротилися міжнародні резерви

НБУ

У травні Національний банк України і уряд направили $64,3 млн на користь Міжнародного валютного фонду.

Станом на 1 червня 2021 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, склали до 27,84 млрд доларів (в еквіваленті), що на 0,6% менше, ніж на початок травня цього року (28 млрд доларів). Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

“У травні вони скоротилися на 0,6% через погашення зовнішніх і внутрішніх зобов’язань держави, які були частково компенсовані валютними надходженнями на користь уряду”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Опитування НБУ: Стан фінсектора - найкращий за роки

Також на динаміці резервів минулого місяця позначилися операції з управління державним боргом – загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в інвалюті був 650,6 млн доларів (в еквіваленті).

В НБУ додали, що 529,3 млн доларів було направлено на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої держпозики, а залишок – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Відзначається, що валютні надходження на користь уряду становили 417,9 млн доларів (в еквіваленті), у тому числі 354,3 млн доларів – від розміщення ОВДП.

У травні НБУ і уряд направили 64,3 млн доларів на користь МВФ, додали в прес-службі відомства.

Читайте також:  В Україні набув чинності річний тариф на газ

“На динаміку показника в травні також вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют) – у минулому місяці їх вартість зросла на 136,8 млн доларів в еквіваленті, свідчать дані Нацбанку”, – додав регулятор.

Міжбанківський валютний ринок у травні був збалансованим, тому Національний банк не проводив валютних інтервенцій.

Станом на 1 червня цього року обсяг міжнародних резервів покриває 4,2 місяця майбутнього імпорту. У відомстві підкреслили, що цього достатньо для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду і НБУ.

Також у повідомленні говориться, що чисті міжнародні резерви країни в травні скоротилися на 223 млн доларів, або на 1,3%, – до 17,353 млрд доларів.