БІзнес

Чи складно почати власний бізнес? 7 поширених міфів

Бути підприємцем зможе не кожен. І тут не питання у відсутності сміливості, швидше має бути певна завзятість для досягнення мети + готовність бігти і здійснювати подвиг щодня.

Оскільки популярність підприємництва зростає з року в рік, також набирають популярності і міфи, щодо цієї теми. Останнім часом підприємці схожі на дослідників минулих часів (мали намір відкрити Америку та інші далекі землі), оскільки вони тримають курс на освоєння нових територій. А слідом за чимось невідомим завжди поширюються домисли і чутки.

Сьогодні всім відомо, що кити і дельфіни – не морські чудовиська, і що Земля не плоска, але були часи, коли ці міфи сприймалися як правда. Схоже до цього, існують міфи навколо теми відкриття бізнесу, які просто не є правдою.

Нижче, ми привели сім підприємницьких міфів про відкриття бізнесу, в які багато хто вірить і які ми спробуємо розвінчати.

1. У вас має бути чітке уявлення про те, чим займатися.

Взагалі-то для того, щоб почати свою справу, вам не обов’язково точно знати, що саме ви почнете. Це неодноразово підтверджено часом. Магеллан, Ейнштейн, мадам Кюрі, Стів Джобс, і інші: у них ніколи не було точного плану подальших дій, тільки загальна ідея, що з цього повинно щось вийти. Дозвольте вашій допитливості і зацікавленості пересилити міф про чітке знання того, що ви повинні робити.

2. Ви повинні вибрати “правильний час” для початку роботи.

Це не правда. Є єдина правильна міра часу для старту – це зараз. Дійсно, безліч підприємців створювали свій бізнес в найгірші часи в історії і в найскладніші періоди їхнього особистого життя.

Підприємець і підкастер Пет Флінн того відмінний приклад. Він почав свій перший онлайн-бізнес в момент, коли його життя потрясли одночасно дві новини: його звільняють з роботи прямо на корпоративному заході, а його дружина вагітна першою дитиною. Повірте, ніхто б свідомо не вибрав такі невизначені часи в особистому житті для того, щоб відкривати бізнес, але життя прагне сама рухати нас туди, куди ми повинні йти.
Інший приклад – компанія Microsoft. Білл Гейтс заснував компанію в 1975 році, ближче до кінця рецесії, і пізніше, в 1981 році, була проведена реінкорпорація – якраз у момент, коли стартувала друга рецесія 80-х. По суті це два самих невідповідних моменти для відкриття бізнесу, але це не завадило успіху Microsoft.

Пам’ятайте: ви ніколи не дочекаєтеся правильного моменту – ось чому ви повинні почати прямо зараз!

3. Ви повинні написати об’ємний і докладний бізнес-план.

Насправді вам не потрібен об’ємний бізнес-план. Це має бути щось просте, що ефективно описує вашу місію, бачення і маркетингові точки опори з деякими розрахунками того, яким буде ваш успіх – і ви можете сміливо йти вперед.

Багато підприємців настільки “загрузли” в болоті віри в те, що їм потрібен повний бізнес-план, щоб почати свій бізнес, що навіть наймали когось для його написання і реєстрували торгову марку ще нічого не почавши. Здається, логічніше спочатку перевірити, чи життєздатний ваш бізнес в принципі перш, ніж топити в ньому свої гроші.

Напишіть простий і зрозумілий нарис вашого бізнес-плану без зайвої інформації об’ємом у дві-три сторінки і починайте працювати. Не заглиблюйтеся в аналіз громіздкого бізнес-плану, особливо якщо він написаний не вами.

4. Вам потрібен персонал.

Кожен відбувся підприємець знає – основна стаття витрат компанії – заробітні плати співробітників. Персонал дорого утримувати, управління ним забирає багато часу. Тому чим довше ваш бізнес залишиться під вашим абсолютним керівництвом, тим краще.

Дуже корисна опція для більшості нових підприємств – віддати на аутсорсинг важливу і потрібну частину роботи приватним підприємцям, компаніям, агенствам і фрілансерам. Таким чином ви звільнитеся від зашкалюючих витрат на персонал, наймете професіоналів з більш широкою зоною відповідальності і поки ви тільки починаєте свій бізнес – це допоможе вам прийти до успіху.

5. Вам треба багато грошей для старту.

Нікого не слухайте. Вам не потрібно багато грошей для початку. Є ціла книга, написана Еріком Райсом про те, чому цей факт, який називається “Ощадливий Стартап” (The Lean Startup). Крім того, завжди можна скористатися краудфандінгом – зібравши нудні кошти на новий проект.

Є безліч способів почати власний бізнес без солідного капіталу. Один з кращих варіантів розвінчати цей міф – почати мікро-тестінг вашого продукту або сервісу на додаток до вашої основної роботи або ж робити продажу маленькими партіями, поступово збільшуючи ріст. Великі капіталовкладення, можливо, допоможуть вам рости швидше, але іноді повільний і плавний темп зростання допомагає досягти стабільності і поставити ваш бізнес на ноги, поки прибуток зростає.

6. Ваш графік роботи – 24/7.

У підприємців є звичка працювати багато годин більшу частину днів тижня. Зрозуміло, що поки проект знаходиться у стадії запуску – це просто необхідно. Однак, ви повинні стежити не тільки за тим, коли вигорятимуть вкладені гроші, а й за тим, коли вигорятимуть ваші власні сили.

Якщо ви будете прати себе в порошок кожним днем ​​без перерви, ви скоро ослабните, будете виглядати нездоровим, що негативно позначиться на вашому успіху. Вам не обов’язково працювати 24/7, щоб привести бізнес до успіху. Вам доведеться важко працювати і, безсумнівно, будуть періоди серйозної інтенсивної роботи, але ви також зобов’язані збалансувати це з хорошим сном і правильним харчуванням. Ви обов’язково повинні багато рухатися і хоча б інколи веселитися.

Підприємництво – важка праця, але воно також повинен приносити задоволення.

7. Ви виконуєте всі завдання самі.

Це може трохи виправдовувати попередній міф про наймання персоналу, але правда полягає в тому, що ви не повинні самі займатися абсолютно всіма питаннями у вашому бізнесі. Перекладати і доручати деякі обов’язки і повсякденні завдання вашого бізнесу – це важливо, для того, щоб ви могли перевести дух хоча б час від часу. Не намагайтеся впоратися з усіма справами поодинці – не кидайте свої сили і себе! Це загальна помилка всіх починаючих підприємців.

Завжди шукайте баланс, зважуйте всі “за” і “проти” і тільки потім приймайте важливі рішення в бізнесі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *