Політика

Туреччина не відмовляється від вступу до ЄС – МЗС

Мевлют Чавушоглу

Європейський Союз стане глобальною силою тільки за умови членства в ньому Туреччини, вважає головний турецький дипломат.

Влада Туреччини, як і раніше, прихильна ідеї вступу до Європейського Союзу, заявив глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу, слова якого оприлюднила в неділю, 6 червня, французька газета L’Opinion.

“Відносини між Туреччиною і ЄС не повинні бути заручниками максималістських і націоналістичних амбіцій кількох упертих держав-учасників. ЄС стане глобальною силою тільки за умови членства в ньому Туреччини”, – зазначив міністр.

Читайте також:  Глава Мінфіну про транш МВФ: Виживемо й так

При цьому Чавушоглу висловив надію на підтримку Франції. Париж, на його думку, “може сприяти прогресу, який принесе користь як ЄС, так і двостороннім відносинам Туреччини і Франції”.

Міністр підкреслив, що Анкара має намір продовжувати робити внесок у розвиток і захист європейських цінностей.

Відзначимо, заяву глави турецького МЗС було зроблено напередодні візиту Чавушоглу до Франції, запланованого на понеділок.

Як відомо, Туреччина подала заявку на членство в ЄС у 1987 році. Переговори почалися тільки 15 років тому і після цього неодноразово припинялися через розбіжності.