Технології

Головний конкурент супутникового інтернету Ілона Маска за крок від запуску

OneWeb

Британська компанія OneWeb вийшла на фінальний етап тестування свого супутникового інтернету. На даний момент на орбіті вже знаходиться 218 супутників, а після наступного запуску доступ до мережі отримають користувачі з багатьох країн.

За результатами недавнього успішного запуску ракети-носія “Союз-2.1 б” кількість супутників OneWeb, що знаходяться на орбіті, вдалося наростити до 218. В даний час все ще йде тестування, але вже після наступного старту, наміченого на 1 липня, оператор почне надавати послуги зв’язку першим клієнтам. Вказується, що угруповання з 254 супутників зможе покрити зв’язком практично всю територію Росії.

Читайте також:  Браузер Firefox отримав масштабний редизайн [ВІДЕО]

Швидше за все, поки мова йде про пробний запуск, оскільки в планах у OneWeb вихід на комерційний ринок намічений на кінець 2021 року. Очікується, що доступ отримають користувачі з Великобританії, Північної Європи, Канади, Гренландії, Аляски і арктичної зони.

“Місія завершена успішно. Маючи 218 супутників на орбіті, ми стоїмо всього в одному запуску від можливості надавати послуги зв’язку північніше 50-ї паралелі”, — заявляють представники OneWeb.

Британська компанія планує вивести на орбіту щонайменше 600 супутників. В якості основних інвесторів значаться Airbus Group, Qualcomm, The Coca-Cola Company, Totalplay і Virgin Group. У 2020 році OneWeb була визнана банкрутом, але після чергового етапу рефінансування змогла продовжити свою роботу. Очікується, що до кінця 2021 року вдасться зробити ще п’ять запусків ракет із супутниками.