Технології

Медики зуміли збільшити тривалість життя на 23%

Довголіття

Ізраїльські медики домоглися великого прориву в збільшенні тривалості життя живого організму. В якості піддослідних виступали лабораторні миші, на прикладі яких вчені довели ефективність нової методики.

Група ізраїльських вчених експериментально довела можливість продовження життя лабораторних мишей. Вибірка складалася з 250 особин, які не тільки прожили на 23% довше своїх звичайних родичів, але і виглядали молодше, а також виявилися менш схильні до раку.

Настільки вражаючих результатів вдалося досягти завдяки корекції рівня білка SIRT6, кількість якого в організмі з віком зменшується. Ключовим результатом дослідження стала заява медиків, впевнених, що методика може бути легко перенесена на людей. При цьому, якщо буде спостерігатися такий же ефект, то в середньому людина зможе доживати до 120 років.

Читайте також:  Microsoft припинила поновлення Windows 10. Гряде Windows 11?

«Ці результати доводять, що SIRT6 оптимізує енергетичний гомеостаз в літньому віці, щоб відстрочити слабкість і зберегти здорове старіння», — відзначають вчені.

Цікаво, що самці і самки по-різному реагують на збільшення білка SIRT6 в організмі. Так, перші жили на 30% довше, в той час як другі тільки на 15%. В даний час йде підготовка до випробувань на людях. З цією метою розробляються невеликі молекули, що підвищують рівень SIRT6. Конкретні результати очікуються через 2-3 роки.