Технології

Китайський аналог МКС працює на іонних двигунах

іонний двигун

Стали відомі нові подробиці про китайську космічну станцію, розгортання якої вже почалося на орбіті Землі. Як з’ясувалося, замість звичайних хімічних двигунів там будуть задіяні більш просунуті іонні.

Перший модуль Tianhe на чотирьох іонних двигунах був запущений вже в квітні. Очікується, що він стане прототипом першого космічного корабля, який зможе зробити революцію в міжпланетних польотах.

Наприклад, на те, щоб дістатися до Марса, буде потрібно не вісім місяців, як за допомогою звичайних двигунів, а всього 39 днів.

Читайте також:  Створили найбільш термостійкий матеріал в історії

Також іонні двигуни позитивно позначаться на споживанні палива. Якщо Міжнародна космічна станція за рік спалює його в кількості 4000 кг, то китайська станція зажадає тільки 400 кг.

Крім польотів на інші планети і розгортання житлових модулів на орбіті, китайська програма включає створення мережі супутників з іонними двигунами малої тяги.

Раніше вважалося, що масштабування подібної технології до розмірів космічного корабля проблематично. Як виявилося, один з двигунів, створений вченими з китайської академії наук, вже працює без перерви 11 місяців.

Домогтися стабільності вдалося за рахунок магнітного поля, що запобігає ерозію двигуна. При цьому спеціальний керамічний матеріал захищає агрегат від радіації.