Технології

Цифровий одяг здатний зберігати дані і вести моніторинг організму

Digital Fibers

Інженери Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили програмоване цифрове волокно. На його основі можна виготовляти одяг, здатну визначати ті чи інші показники тіла власника і зберігати різний контент на зразок відео і фотографій.

Цифрові волокна відкривають безліч різних можливостей, від фіксації фото і відео в момент знаходження на власника до збору інформації про фізіологічні показники. Волокно створено з сотень квадратних кремнієвих мікросхем і проводить електричний сигнал між усіма чіпами протягом десятків метрів.

Волокно гнучке, що дозволяє зшити з нього практично будь-який одяг для носіння, яка може витримати до десяти прань без втрати властивостей. В даному випадку мова йде про тканини з ефектом пам’яті. В ході перших експериментів вдалося записати і вважати відеофайл розміром 767 КБ, а також музичну композицію на 480 КБ. Інформацію можна зберігати без харчування протягом двох місяців. Як приклад наводиться можливість створення весільної сукні, що дозволяє зберегти важливий день на довгі роки, відтворюючи звуки і відео за бажанням власника.

Читайте також:  «Ми намагалися, але не змогли». Apple розповіла про долю Flash для iOS

Не менш цікаво виглядає ідея використання кремнієвих чіпів в якості датчиків для нейронної мережі з 1650 з’єднань. В ході перших випробувань вдалося зібрати 270 хвилин даних про фізіологічні показники людини. Після навчання алгоритм зміг ідентифікувати з точністю до 96%, чим займався носій. Очікується, що після додавання в систему ШІ вдасться значно розширити її можливості. У майбутньому це дозволить збирати показання тіла в реальному часі без носіння незручних датчиків і підключення додаткового обладнання.