Технології

Моторошний робот відповідає посмішкою на посмішку [ВІДЕО]

EVA Creative Machines Lab

Команда американських інженерів створила людиноподібного робота, здатного реалістично демонструвати емоції. Він вміє вивчати оточуючих людей і миттєво підлаштовуватися під їх міміку.

Механізм під назвою EVA створений зусиллями лабораторії Creative Machines Lab колумбійської школи інженерних і прикладних наук. Його розробка зайняла п’ять років, але поки немає навіть приблизних термінів виходу на комерційний ринок. Робот являє собою автономний пристрій з м’яким обличчям, що реагує на знаходяться поблизу людей.

Читайте також:  Іконки Windows чекає глобальний редизайн вперше за 26 років

За словами представників Creative Machines Lab, спочатку вони спробували зробити роботів більш людяними, додаючи різні аксесуари, одяг і головні убори, але в підсумку прийшли до висновків, що особа набагато важливіше для комунікації. Інженери спробували помістити складне обладнання всередину голови робота. В ході експерименту використовувалася 3D-друк, а фінальним етапом було програмування для управління рухами обличчя.

EVA

EVA використовує самонавчальний AI, здатний не тільки фіксувати, але і копіювати вирази обличчя людей. Робот постійно покращує алгоритм, але дослідники поки не готові сказати, коли він навчиться імітувати складні способи спілкування за допомогою міміки.