Технології

NASA відправить на МКС тисячі живих організмів. У їх числі кальмари

Кальмар

Вже скоро на Міжнародній космічній станції стартує масштабний біологічний експеримент. Космічне агентство NASA планує вивчити здатність до виживання у живих організмів, відправивши на ракеті тисячі особин.

Вже 3 липня ракета SpaceX Falcon 9 доставить на МКС цінний вантаж. У ньому будуть знаходитися 5000 тихоходок (водяних ведмедів) і 128 дитинчат кальмарів-бобтейлів, що світяться в темряві.

Одна з головних цілей полягає в спробі вивчити, як тихоходки переносять стресове середовище в космосі, і чи впливає відсутність гравітації на симбіотичні відносини між кальмарами і корисними мікробами Vibrio fischeri. Висновки, зроблені в ході місії, допоможуть поліпшити умови перебування людей на космічній станції.

Читайте також:  Глава Intel розповів, коли закінчиться дефіцит ПК-заліза

“Одна з речей, яку ми дійсно прагнемо зробити, – це зрозуміти, як тихоходки виживають і розмножуються в недружніх середовищах, і чи можемо ми дізнатися що-небудь про трюки, які вони використовують, і адаптувати їх для захисту космонавтів”, — пояснюють вчені.

Відомо, що тихоходки здатні існувати в екстремальних умовах. Зовсім недавно група дослідників довела, що тихоходки справляються з надвисоким тиском і деформацією, вистріливши ними з пістолета.