Політика

Столтенберг назвав серйозний виклик для НАТО

Столтенберг

Це зміцнення співпраці РФ і Китаю. Північноатлантичний альянс має намір продовжувати з Росією стратегію “стримування і діалогу”.

Співпраця Росії та Китаю стає все більш тісною і є “новим виміром і серйозним викликом” для Північноатлантичного альянсу. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в інтерв’ю Welt am Sonntag.

“Ми констатуємо, що Росія і Китай останнім часом дедалі тісніше співпрацюють як у політичному, так і у військовому плані”, – сказав глава Альянсу.

Читайте також:  У першому кварталі 2021 року ВВП України впав на 2%

Він вважає, що Москва і Пекін координують свої дії в міжнародних організаціях, включаючи і ООН.

Генсек НАТО додав, що країни також проводять спільні маневри, польоти бойових літаків, морські операції, активно обмінюються досвідом в сфері використання бойових систем і контролю над інтернетом.

Йенс Столтенберг заявив, що на майбутньому саміті НАТО 14 червня в Брюсселі буде прийнято рішення щодо програми майбутнього розвитку НАТО-2030 яка покликана зміцнити Альянс і протистояти “зміні балансу сил і новим викликам у сфері політики безпеки”.

До цих викликів глава НАТО відніс “перетворення Китаю в самовпевнену військову державу, зростання агресії з боку Росії, збільшення кібератак і поширення атомної зброї”.

Читайте також:  Шмигаль озвучив бюджетний прогноз на три роки

НАТО має намір продовжувати з РФ стратегію “стримування і діалогу”.

Що стосується підйому Китаю, то підкреслив Столтенберг, це загрожує “фундаментальною зміною в світовому балансі сил”.