Технології

Розумний годинник, який здатний діагностувати захворювання крові

Intel Basis

В ході довготривалих досліджень вдалося виявити ще одну корисну особливість розумних годинників. Як з’ясувалися, вони можуть використовуватися для неінвазивного аналізу крові. Дані потребують додаткового вивчення, але вже сьогодні виглядають обнадійливо і багатообіцяюче.

Команда дослідників з Університету Дьюка та Стенфордського університету медицини завершила важливий етап трирічного експерименту. В якості піддослідних виступили 54 пацієнта, що носили годинник Intel Basis. Після визначення найбільш важливих показників вдалося з’ясувати, що носиться гаджет може допомогти у виявленні змін кількості еритроцитів. Крім того, він дозволяє діагностувати зневоднення, анемію і навіть деякі ознаки небезпечних захворювань.

Результати підтвердили, що певні показники годин корелюють з даними лабораторних аналізів. Наприклад, стійке підвищення температури тіла в поєднанні зі зменшенням рухів вказує на хворобу — результат, який був підтверджений більш високою кількістю лейкоцитів в аналізах крові. Також вдалося виявити, що зміни частоти серцевих скорочень передбачають коливання оксигенації крові, а низька активність в поєднанні з високою частотою серцевих скорочень вказує на анемію.

Читайте також:  Microsoft додала в Windows 10 нову функцію і виправила ряд помилок

Дослідники відзначають, що поки рано говорити про використання розумних годин в якості медичних приладів для проведення аналізу крові. Попереду клінічні випробування, які будуть проводитися силами багатьох компаній, і тільки після цього медики зможуть рекомендувати годинник в якості ефективного пристосування для постановки швидкого діагнозу.