Авто

Volkswagen передав перші електрокари грецькому острову, який стане повністю «зеленим»

Volkswagen

У минулому році Volkswagen погодив з урядом Греції програму перетворення невеликого острівця Астіпалея в»розумний Зелений Острів”. Тепер же план почав втілюватися в реальність. Глава німецької компанії Герберт Дісс і прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс передали острову першу партію електромобілів, поклавши початок трансформації, яка повністю змінить Астіпалею.

Відвідавши Острів Дісс особисто передав місцевим поліцейським електрокроссовер Volkswagen ID.4, який став першим» батарейним ” автомобілем, службовцям правоохоронцям в Греції. Крім поліції, на електричні автомобілі вже пересіла адміністрація аеропорту і влада Астіпалеї.

Читайте також:  Тираж найпотужнішого в світі кросовера збільшили на третину

Площа острова Астіпалія, розташованого в південно-східній частині Егейського моря, становить менше 100 квадратних кілометрів. Зараз там проживає трохи більше 1300 чоловік, а в автопарку є близько 1500 транспортних засобів.

Поки в “зелений” автопарк острова входять ці електрокари і два електроскутери Seat Mó, але незабаром він помітно розростеться: вже в червні почнуться масові продажі приватним і корпоративним клієнтам, яким нададуть субсидії. Крім цього, на острові запустять каршерінгові і райдшерінгові сервіси з електрокарами і побудують 230 зарядних станцій Elli.

Однак автомобілями та інфраструктурою для них справа не обмежиться: до 2023 року на острові з’явиться велика сонячна електростанція потужністю не менше трьох мегават, яка забезпечить енергією всі автомобілі і покриє до 60 відсотків загальної потреби і електриці. Поки ж електроенергію на острові виробляють дизельні генератори, які викидають в атмосферу майже п’ять тисяч тонн CO₂ на рік.

Читайте також:  Toyota анонсувала прем'єру загадкового кросовера

На перетворення Астіпалеї на» зелений ” острів Volkswagen і грецький уряд інвестують по 10 мільйонів євро. Трансформацію планують повністю завершити до 2026 року.

У лютому компанія Toyota почала будівництво власного “розумного” міста біля підніжжя гори Фудзіяма в 100 кілометрах від Токіо. Woven City, або “ткане місто” займе площу в 70,8 гектара і стане домом для двох тисяч чоловік, а також полігоном для випробувань різних систем, що допомагають в побуті. По місту курсуватимуть безпілотники e-Palette, що працюють на водні. Вантажі будуть розвозити по підземних тунелях.

Джерело: Volkswagen