Економіка

Україна різко скоротила закачування газу в 2021 році

Газ

Низькі запаси газу в сховищах пояснюють тим, що процес закачування почався набагато пізніше і його не збільшують через високі ціни.

Темпи закачування газу в цьому році в чотири рази нижчі, ніж торік, повідомляє прес-служба Укртрансгазу в п’ятницю, 4 червня.

З початку сезону закачування в підземні сховища в травні надійшло лише 0,33 млрд куб. м газу.

“Зазвичай обсяг щомісячного закачування газу в українські ПСГ на початку сезону відносно низький. Переважно пікові навантаження спостерігаються в серпні-вересні, ближче до початку опалювального сезону. Крім того, в цьому році сезон закачування почався на 50 днів пізніше, ніж у минулому році”, – пояснюють в компанії.

Читайте також:  ЗМІ дізналися суму нового газового арбітражу

На початок червня запаси в ПСГ становлять 15,5 млрд куб. м, що на 13% менше за торішні показники, але на 22% більше, ніж в середньому протягом останніх п’яти років.

При цьому іноземні трейдери зберігають в режимі “митний склад” 4,4 млрд куб. м газу. Це в 2,1 разу більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

“Ми почали сезон закачування в українські ПСГ в невисокому темпі. У травні ціни на газ досягали рекордних показників, і газові трейдери “тримають паузу” в очікуванні кращих цінових пропозицій для створення запасів”, – говорять в Укртрансгазі.