Технології

Браузер Chrome отримав детектор шкідливих завантажень

Chrome

Свіжа збірка браузера Google отримала нові засоби захисту від потенційно небезпечних файлів і навіть розширень. В рамках програми Enhanced Browsing Protection додаток буде перевіряти сумнівні завантаження ще до їх скачування на ПК.

Chrome 91

Першим нововведенням в Chrome 91 стала зміна політики Google щодо розширень. Тепер при спробі їх установки спливаюче вікно попередить користувача, якщо доповнення не входить в новий довірений список.

Щоб потрапити в нього, аддони повинні відповідати вимогам компанії щодо безпеки і не мати нарікань протягом декількох місяців. Google заявляє, що зараз такому критерію відповідають не менше 75% всіх розширень, представлених в офіційному магазині Chrome.

Читайте також:  Microsoft додала в Windows 10 нову функцію і виправила ряд помилок

Chrome 91

Крім того, в рамках програми Enhanced Safe Browsing браузер буде перевіряти завантажувані файли, використовуючи метадані, включаючи джерело і дайджест вмісту. У спірних ситуаціях Chrome 91 запропонує користувачеві можливість більш глибокого сканування файлу.

Для цього необхідно буде клікнути по кнопці “Відправити”, і файл буде просканований в хмарі. Якщо він буде визнаний шкідливим, браузер запропонує заблокувати його завантаження-втім, при цьому залишиться можливість продовжити процес вручну, погодившись з ризиками.

Скористатися новими функціями можна при її включенні в налаштуваннях браузера в розділі «Конфіденційність і безпека».