Авто

Toyota Mirai встановила світовий рекорд пробігу на одній заправці

Toyota Mirai

Японська компанія Toyota провела заїзд седана Mirai та встановила світовий рекорд для автомобілів на водні. Автомобіль зміг подолати без зупинки дистанцію 1003 км.

Про це повідомляє прес-служба виробника. Елегантний задньопривідний седан Toyota Mirai дебютував на європейському ринку на початку нинішнього року. Це вже друге покоління моделі, що працює на водні.

Рекордний заїзд стартував з водневої станції Hysetco в Орлі у передмісті Парижа. Маршрут проходив по звичайних дорогах на південь від столиці. Фінішував автомобіль на іншій заправці, коли на одометрі було 1003 км. Крім того, за свідченнями бортового комп’ютера залишковий пробіг склав 9 км. Варто зазначити, що заявлений виробником запас ходу на одній заправці – 650 км.

Читайте також:  Mitsubishi попрощалася з позашляховиком Pajero

Нова генерація Toyota Mirai оснащена трьома баками сумарною місткістю 5,6 кг водню. Таким чином, середня витрата за підсумками заїзду склала 0,56 кг на 100 км. Mirai приводиться у рух електромотором потужністю 182 к.с. Основною перевагою водневих автомобілів є швидкість зарядки – не більше 5 хвилин. Тому після переможного фінішу Mirai знову був готовий вирушити у дорогу. У Франції він коштує 74900 євро без урахування державних субсидій.

Нагадаємо, що колишній рекорд серед водневих легкових автомобілів належав кросоверу Hyundai Nexo. В цьому році в Австралії він подолав 887,5 км.

Цікаво, що абсолютний рекорд дальності пробігу на одному паливному баку вже 10 років належить дизельному Volkswagen Passat 1.6 TDI BlueMotion. За 3 дні журналісти з Хорватії змогли подолати дистанцію 2545,8 км. В результаті середня витрата склала лише 3,08 л/100 км.