Політика

США поділяться з Україною вакцинами

COVID-19 вакцина

Україна потрапила до списку країн, яким США передадуть 25 млн доз зайвих вакцин. Однак левову частку отримає платформа COVAX.

Україна, поряд з іншими країнами, отримає частину COVID-вакцин з перших 25 мільйонів доз, якими поділяться США. Про це на брифінгу в четвер, 3 червня, заявив радник з національної безпеки президента США Джейк Салліван.

“Сьогодні ми оголошуємо про наш план, як ми поділимося першими 25 мільйонами доз вакцин США зі світом”, – сказав Салліван.

Читайте також:  Кабмін більше не регулює ціни на газ

За його словами, з цієї партії США вирішили надати не менш як 75% вакцин платформі COVAX, ще 25% отримають країни безпосередньо від США.

“Ми отримали прохання з усього світу. Ряд чинників був вирішальним щодо того, як ми розподілимо ці перші 25 млн доз вакцини. Ці фактори включають досягнення глобального охоплення, відповідь на спалахи та інші конкретні невідкладні ситуації, а також допомогу якомога більшій кількості країн, які просили про вакцини”, – сказав Салліван.

Він зазначив, що вакцини отримають держави Латинської Америки, на Карибах, країни Південної і Південно-Східної Азії, а також Африки.

Читайте також:  Шмигаль озвучив бюджетний прогноз на три роки

“Наш підхід віддає пріоритет іншим частинам світу, включаючи країни з низьким рівнем вакцинації і тими, які зіткнулися з терміновим кризою, такими як Західний Берег і Сектор Газа, Україна, Косово, Ірак та інші”, – сказав Салліван.

Крім того, вакцини отримають сусіди США – Канада і Мексика, а також Індія і Південна Корея.

Салліван додав, що в найближчі дні адміністрація Байдена буде тісно координувати свої дії з платформою COVAX і країнами, які отримають американські вакцини.