Технології

Google оцифрувала шматочок мозку людини. Файл «важить» 1,4 петабайта

Мозок

Спільно з вченими Гарвардської лабораторії Ліхтмана компанія перенесла один кубічний міліметр тканини кори головного мозку в “цифру”. Незважаючи на невеликий обсяг матеріалу, для зберігання його віртуальної «карти» потрібен був обсяг, порівнянний з більш ніж 700 жорсткими дисками об’ємом 2 ТБ кожен.

Зібрати необхідні дані вченим допомогла їх власна розробка-мікротом ATUM, в якому використовується метод просвічує електронної мікроскопії з роздільною здатністю 4 нм.

Використовуючи цей інструмент, дослідники розділили один кубічний міліметр тканини мозку людини на 5300 секцій товщиною 30 нм. Зображення, отримані шляхом сканування кожного шару, були передані Google для формування цифрового 3D-зображення.

Читайте також:  Користувачі інтернету від Starlink скаржаться на перегрів тарілок

Обробивши отримані матеріали, компанія отримала 225 мільйонів окремих 2D-знімків. Потім, задіявши систему хмарних обчислень і спеціальний ШІ-алгоритм, Google об’єднала наявні фрагменти в готову 3D-модель, обсяг якої склав 1,4 петабайта. У подальших планах інженерів-розробка алгоритму стиснення такої інформації за допомогою машинного навчання.

Представлений для дослідження зразок був отриманий під час операції пацієнта, що страждає від епілепсії. Детальне вивчення “карти” мозку, на думку вчених, дозволить вивчати природу його захворювань мозку і боротися з ними на ранніх стадіях.