Технології

Браузер Firefox отримав масштабний редизайн [ВІДЕО]

Firefox

Розробники Mozilla внесли ряд великих змін в дизайн нової версії програми з урахуванням переваг користувачів. Нововведення торкнулися не тільки форми іконок, але і структури інтерфейсу, а також налаштувань конфіденційності за замовчуванням.

При створенні нового дизайну під назвою Proton компанія спиралася на статистику використання ключових функцій Програми. Зокрема, стало відомо, що в середньому 43% кліків при роботі з Firefox проводиться на область вкладок, 33 % — на адресний рядок і близько 5 % — на панель закладок. На основі цих даних були модифіковані або видалені багато елементів інтерфейсу.

Читайте також:  NASA розвіяло надії людей політати на Марсі

Редизайн торкнувся іконок навігації і елементів як основного, так і контекстного меню, порядок пунктів яких був змінений для зручності доступу до часто використовуваних функцій. Активні вкладки більше не зливаються з фоновими-браузер виділяє їх за допомогою закруглених кутів. При цьому фонові вкладки не поділяються пробілами і підсвічуються тільки при наведенні курсору.

Крім того, розробники змінили набір вбудованих інструментів браузера, щоб підвищити рівень конфіденційності даних користувача. Зокрема, тепер в режимі приватного перегляду захист від трекінгу (збору cookie-файлів) активна за замовчуванням.

Mozilla Firefox 89

Старий (ліворуч) і новий дизайн спливаючих повідомлень

Ще одна важлива зміна-нова реалізація спливаючих повідомлень, які, за запевненням розробників, стали більш інформативними. Нарешті, була повністю перероблена колірна палітра браузера.

Читайте також:  Користувачі розкритикували нові iMac за «криву» збірку [ВІДЕО]

Firefox 89 вже можна завантажити на офіційному сайті розробника або зробити оновлення поточної версії через меню налаштувань браузера (Налаштування — Довідка — про Firefox).