Авто

У Канаді випустять електрокар, який зможе «майнити» криптовалюту

Daymak

Канадська компанія-виробник електромобілів Daymak продовжує роботу над моделлю під назвою Spiritus, яка побачить світ в 2023 році. У своєму Twitter розробники повідомили, що у триколісного автомобіля буде незвичайна функція: він стане першим електрокаром, який зможе самостійно добувати криптовалюта під час стоянки або заправки. Попередні замовлення на автомобіль-“майнер” вже приймаються, причому заплатити за нього так само можна цифровими грошима.

Як повідомляє Daymak в Twitter, електрокар зможе добувати безліч різних криптовалют “від Dodgecoin до Bitcoin”. Для цього компанія розробила криптовалютну інфраструктуру під назвою Nebula, на яку вже подана заявка на патент. Вона включає в себе технологію Nebula Miner і апаратний гаманець Nebula Wallet.

Читайте також:  Найбільший кросовер Volkswagen отримав спортивний обвіс

Уже в “базі” Spiritus буде оснащуватися просунутим обладнанням для майнінгу. Як обіцяє Daymak, кожен раз, коли автомобіль припаркований або підключений до будь-якої зарядки, він гарантовано буде приносити гроші своєму власникові. Йдеться в тому числі і про інноваційну бездротову зарядку Ondata власної розробки Daymak, яку канадці теж збираються запатентувати.

Що стосується гаманця Nebula Wallet, то з його допомогою можна буде зберігати криптовалюту, а також проводити транзакції. Гаманець буде надійно захищений від злому і вбудований прямо в інтерфейс Spiritus.

З 1 червня Daymak почала приймати попередні замовлення на Spiritus, який так само пророкують звання найшвидшого триколісного автомобіля в світі. Виробництво обіцяють запустити в 2023 році. Оплатити замовлення можна в криптовалюта, причому як в популярному Bitcoin, так і в Ethereum, Dogecoin і Cardano.

Читайте також:  Стали відомі терміни виходу серійного чотиримісного гіперкара Koenigsegg

Розкид цін значний: за базову версію Deluxe з запасом ходу 300 кілометрів просять 19 995 доларів, а за топову Ultimate доведеться викласти 149 000 доларів. Остання буде розганятися з місця до “сотні” менш ніж за дві секунди і проїжджати на повній зарядці до 480 кілометрів.

Джерело: GlobeNewswire