Технології

Підроблені антивіруси крадуть гроші у Android-користувачів

Teabot

Румунська компанія Bitdefender, відома за однойменним антивірусом, повідомляє про нову небезпеку для користувачів операційної системи Android. За словами експертів, в мережі активно поширюються підроблені додатки, під виглядом яких ховаються віруси, націлені на крадіжку особистих даних.

Згідно зі звітом, шкідливі програми ховаються під виглядом різних популярних додатків, в числі яких медіаплеєр VLC, FedEx, DHL і, що особливо іронічно, «Антивірус Касперського». Після їх установки смартфон заражається Teabot або Flubot — це пара виявлених в цьому році банківських троянів, націлених на крадіжку особистих даних.

Повідомляється, що Teabot здатний перехоплювати повідомлення і коди аутентифікації Google, відстежувати натискання клавіш під час друку тексту і навіть повністю брати пристрій під свій контроль. Flubot не настільки просунутий, але також вміє зчитувати текст повідомлень та інші дані, а може поширюватися через шкідливі SMS-повідомлення, що відправляються з заражених гаджетів.

Читайте також:  Навушники Apple отримають вбудований «локатор» і об'ємний звук

Як завжди, фахівці Bitdefender радять уникати установки додатків з ненадійних джерел, а ще краще завантажувати все в офіційному магазині Google Play, де є вбудована перевірка програм. На даний момент зловмисники продовжують активне поширення вірусів, тому варто бути особливо акуратними.