Робота

Як донести свою думку до керівництва

Донеси думку

Якщо вас не чує начальство, а старші колеги глухі до прохань і зауважень, причина може бути в тому, що ви неправильно доносите до них свою думку. Ми розповідаємо, як і коли доречно вставляти свої коментарі в спілкуванні з керівництвом.

Коли хочуть почути вашу думку

Блискучі ідеї блищать тоді, коли вони доречні. Якщо вашої поради/коментар/думки дійсно чекають, не мовчіть і не ховайтеся за спини колег. Фразу «я не знаю, у мене немає жодної думки на цей рахунок» взагалі треба забути назавжди.

Що робити

Якщо на нараді з начальством увага різко перемикається на вас, а шеф просить висловитися з цього приводу, візьміть слово. Чітко і ясно скажіть, що думаєте з конкретного питання. Запропонуйте власний варіант вирішення ситуації. Навіть якщо до вас не прислухаються, то хоча б будуть знати, що ви не просто сидите на своєму місці, а вболіваєте за компанію і маєте власний погляд на її розвиток.

Добре б заздалегідь готуватися до подібних моментів і запастися кількома ідеями на випадок, якщо до вас звернуться за порадою, щоб не потрапити в халепу.

Вас не питають, але вам є що сказати

Бувають такі моменти, коли у вас готовий, здавалося б, геніальний план, але про нього ніхто не хоче чути. Наприклад, ви знаєте, як підняти продажі, але шеф весь час відкладає обговорення цього питання на потім. Чи ви помічаєте проблеми в роботі відділу, але ваші ідеї нікому не цікаві.

Що робити

Якщо ситуація дозволяє, спробуйте самостійно взяти на себе відповідальність, а потім продемонструвати реальні результати, щоб розмова з керівництвом була більш предметною.

Кілька днів попрацюйте за своєю схемою. Якщо результат буде вражаючим, діліться ним з шефом, щоб говорити не гіпотетично, а оперувати реальними даними.

Є одне але: такі експерименти слід проводити тільки тоді, коли ви точно впевнені в результаті і коли така самодіяльність не призведе до зворотного ефекту. Якщо у вашої компанії ініціатива не заохочується, добре подумайте, перш ніж діяти.

Ти мовчиш, і я мовчу

Буває і таке, що начебто і у вас є думка на певний рахунок, і начальство не проти прислухатися, але при цьому ви мовчите, а керівник не цікавиться вашими ідеями. Вони так і залишаються незатребуваними. Шеф вважає вас безініціативним співробітником, а ви втрачаєте інтерес до роботи. Не найприємніший сценарій.

Що робити

Діяти! Складіть документ зі своїми думками на рахунок поліпшення роботи відділу, підвищення продажів, просування власних ідей і сміливо відправляйте його начальству. Так ви отримаєте відразу кілька переваг порівняно з іншими колегами:

  • Шеф зрозуміє, що у вас є своя точка зору, і ви готові її відстоювати.
  • У вас побачать сміливу і впевнену в собі людину.
  • Ви покажете, що вмієте аналізувати інформацію і знаходити корисні рішення для бізнесу.

Не бійтеся висловлюватися, навіть якщо інші колеги цього не роблять, навіть якщо ви новачок в компанії, навіть якщо вам страшно. Ініціатива не карається, коли вона приносить результати.