Авто

Розкрито терміни появи серійного Honda Sports EV

Honda

Електричний спорткар Honda Sports EV, який дебютував в статусі концепту в 2017 році, незабаром стане серійним. Як повідомляє японське видання Carsensor з посиланням на власні джерела, модель встане на конвеєр через п’ять років з моменту прем’єри, а саме в 2022 році.

В основу серійного Sports EV ляже задньопривідна платформа хетчбека Honda e, з яким купе також розділить основні вузли і агрегати. Журналісти припускають, що електричний Sports EV стане наступником спорткупе S660, виробництво якого завершиться в березні 2022 року.

Читайте також:  КМУ збільшив перелік документів, що підтверджують правомірність придбання авто

Honda E, який вже продається в деяких країнах, оснащений батареєю ємністю 35,5 кіловат-години, яка живить електромотор (доступні дві версії потужністю 136 або 154 кінських сили). Заявлений час розгону з місця до “сотні” – вісім секунд, а пробіг на одній зарядці становить 220 кілометрів по циклу WLTP.

Honda

Що ж стосується Sports EV, то ще в 2017 році йому були обіцяні «функції штучного інтелекту», а компактність електромобіля в Honda вважають одним з конкурентних переваг.

Раніше повідомлялося, що Honda має намір завершити продажі бензинових і дизельних автомобілів в Європі в 2022 році: на місцевому ринку залишаться тільки гібриди і електрокари.

Читайте також:  BMW визнала, що седан M550i xDrive повільніше, ніж заявлено

Рішення Honda завчасно позбавити Європейський модельний ряд від традиційних ДВС продиктовано підготовлюваними заборонами. Вже через 10 років Великобританія, Німеччина, Ірландія і Нідерланди планують повністю відмовитися від бензинових і дизельних машин, а в 2040 цей список поповнить Франція. Раніше всіх заборону введуть в Норвегії – в 2025 році.