Технології

Затверджено протокол Google QUIC для прискорення всього інтернету

Інтернет

Спільнота IETF оголосила про завершення формування стандарту мережевого протоколу Google Quick UDP Internet (QUIC). Він здатний замінити використовуваний зараз TCP, відрізняючись від нього більш високими показниками надійності і безпеки, а також поліпшеними можливостями передачі даних з низькою затримкою.

Одна з ключових переваг QUIC-обов’язкове шифрування всього інтернет-трафіку, який при використанні TCP передається у відкритому вигляді. Примітно, що незашифрована версія стандарту, зареєстрованого під кодовим номером RF9000, взагалі не передбачається. Таким чином, участь в чатах і відвідування веб-сайтів стануть для користувачів набагато безпечнішими.

Читайте також:  Лазери дозволяють прискорити інтернет до 800 Гбіт / с

Інтернет

Крім того, новий інтернет-стандарт використовує більш швидкий протокол користувальницьких дейтаграм (UDP) і, на відміну від TCP, може похвалитися дуже високою швидкістю відновлення пакетів даних, втрачених при передачі. Не менш важливою особливістю QUIC стало зменшений час затримки відгуку. Підключення по новому протоколу дозволяє відчутно збільшити швидкість з’єднання і скоротити споживання трафіку.

“Екосистема інтернет-транспорту окостеніла вже кілька десятиліть тому. QUIC готова очолити нове покоління інтернет-інновацій”, – заявила інженер Яна Аєнгар, яка допомагала керувати стандартизацією QUIC.

Google вже вбудувала підтримку QUIC в браузер Chrome. Він також застосовується компанією Cloudflare, проте терміни його глобального впровадження поки невідомі. Затвердження документа в статусі Request for Comments (RFC), як правило, має рекомендаційну функцію. Втім, закінчення прийому коментарів в листопаді 2021 року має на увазі можливість широкого застосування протоколу після зазначеної дати.