Робота

7 порад про те, як знайти улюблену роботу

Робота мрії

Усі мріють про улюблену роботу. Таку, щоб хотілося не йти, а бігти на роботу. Таку, щоб робочий день пролітав як одна хвилина. Таку, де колеги поважають і підтримують, а керівництво цінує і платить гідно і за результатом. Як знайти ТАКУ роботу? Чи складно це?

Ось декілька порад як досягти цієї мети:

1. Позначте критерії улюбленої роботи

Чітко опишіть критерії роботи Вашої мрії. Наприклад, чим ви там хочете займатися, які перспективи Вашого росту, колектив, режим дня, віддалена робота або в офісі, заробітна плата та ін.

Далі виділіть як мінімум 7 критеріїв, які для вас важливі. Повірте, в тому, щоб шукати роботу вашої мрії є сенс. Таку роботу, яка вам дійсно до душі. Не озирайтеся на Ваш минулий досвід. Всі нові навички досяжні, від вас вимагається тільки велике бажання і завзятість.

Вирішіть для себе в якій області Ви хочете стати професіоналом через 10 років.

Навіть якщо для цього потрібно почати з асистента. Адже починати ніколи не пізно!

2. Виділіть пріоритети

Всі 7 критеріїв навряд чи будуть відповідати вашим уявленням на 100%, тому коли постане вибір, важливо розуміти, який з критеріїв важливіший саме для вас.

3. Відберіть 10-15 відповідних вакансій

Перегляньте оголошення про вакансії. Проаналізуйте, які навички, досвід важливі для роботи вашої мрії.

4. План швидкого придбання необхідних нових навичок

Якщо у вас ці навички є, добре, якщо ні – плануйте їх розвиток. У плані професійних навичок можна у вільний час позайматися у друзів, підчитати, повчитися. Щоб набути хоча б мінімальний досвід. Підіть на спеціальні курси.
У плані розвитку особистих якостей – лідерства, відповідальності – розвивайте їх на поточному місці роботи. ВЖЕ. Наприклад, як розвинути навик по організації людей: можна організовувати що-завгодно, від спільного походу на волейбол до оригінального поздоровлення співробітника. Важливо тренуватися організовувати людей. І так з будь-якою іншою якістю, навиком.

Мова. Англійську потрібно знати. Це відкриває перспективу світу.

5. Складіть резюме

Якісне резюме – 30% Вашого успіху. На його підготовку має піти не менше 1,5-2 тижнів.

Рекомендуємо вибрати в інтернеті 20 резюме конкурентів, почитати статті, як писати резюме, і зробити зі свого резюме “цукерочку”. Обов’язково покажіть резюме друзям. Резюме має бути красивим і привертати увагу з першого погляду!

Також у вас може бути базове резюме, але під кожну вакансію воно повинно “зачісуватися” за принципом “Бути дзеркалом вакансії”. Нічого зайвого, тільки те, що шукає роботодавець. Добре використовувати термінологію роботодавця.

У резюме не повинно бути жодного зайвого слова, помилок. Абзаци рівні, шрифти читабельні, жирним виділяємо Головне. На резюме роботодавець витрачає від 5 до 30 сек. Тому йому повинно бути легко побачити, що ви йому підходите!

6. Пропишіть покроковий план пошуку роботи

Складіть воронку продажів для запрошень на співбесіду. Графік дій, як ви будете шукати роботу, що зробите, щоб забезпечити потік запрошень на співбесіди. Складіть план на 2 місяці, кожен місяць корегуйте.

Пошук роботи – це робота. На неї потрібно системно виділяти час.

7. Підготуйтеся до співбесіди

Складіть список з 50 можливих питань, які може задати роботодавець і заздалегідь підготуйте на них відповіді. Мовою співбесіди.

Обов’язково потренуйтеся в парі з кимось, хто може пограти роль роботодавця.
Можна сходити на кілька співбесід на вакансії, які вам не підходять, для тренування. До важливого співбесіди на вакансію вашої мрії потрібно готуватися мінімум 2 тижні – знати все про компанію (історія компанії, місія, цінності, сфера бізнесу, ключові клієнти та ін. – В цьому допоможе інтернет), про вакансії, і багато багато разів тренуватися проходити співбесіду ! Корисно заготовити 4-7 запитань від себе роботодавцю. Пам’ятайте, вибирає не тільки він, але й ви.

8. Налаштуйтеся емоційно

Найважливіше на співбесіді – це Ваш внутрішній стан.

Емоційна переконаність у тому, що саме ви підходите на цю вакансію, і ви дуже хочете її отримати. Чудово, якщо у вас горять очі, і при цьому ви знаєте, що відмінно впораєтеся з роботою. Цей стан тренується при підготовці. Ідеальних кандидатів немає, тому не хвилюйтеся, що вам чогось не вистачає. Головне для роботодавця – ваше бажання працювати і здатність вчитися, ваша особистість, ваші добрі якості – чесність, відкритість, відповідальність. Саме це важливо продемонструвати на співбесіді.

9. Визначте скільки Ви стоїте?

Чітко пропишіть бажаний дохід, не бійтеся його з гідністю озвучити, якщо запитають.

10. Візуалізіруте!

Щодня по 5 хв уявляйте себе на новій роботі. У чому ви одягнені, що і хто вас оточує, що ви там робите. Також корисно візуалізувати співбесіду, яка успішно проходить перед самиою співбесідою.

Шукайте роботу з почуття достатку, бажання реалізувати ваш найвищий потенціал, ваші мрії, а не з потреби, необхідності заробляти гроші. Для такої можливості добре завжди робити запаси, відкладати мінімум 10% від доходу на подушку безпеки.