Економіка

Опитування НБУ: Стан фінсектора – найкращий за роки

НБУ

Кожен третій топ-менеджер вказав на поліпшення стану справ у фінсекторі протягом останніх шести місяців.

Нинішній стан фінансового сектора оцінюється як найкращий за останні роки, а протягом наступних шести місяців негативних змін не очікується. Відповідну оцінку і прогноз дали керівники фінансових установ України. Це випливає з результатів опитування про системні ризики фінансового сектора Нацбанку.

Так, позитивний баланс відповідей (+ 22%) керівників найбільших банків і небанківських фінустанов України в травні був найвищим за весь час проведення опитування.

Читайте також:  Україна майже не закачує газ у ПСГ

Також кожен третій топ-менеджер вказав на поліпшення стану справ у фінсекторі протягом останніх півроку. Водночас лише 6% респондентів оцінили його стан нижче задовільного.

Крім того, серед опитаних 20% вважають поточну стійкість фінансового сектора до значних негативних подій високою або дуже високою в порівнянні з 9% півроку тому. Також 33% респондентів очікують поліпшення стану сектора.

При цьому частка респондентів, які мають негативні очікування, зменшилася у вісім разів до 6%.

Керівники фінансових установ вкотре назвали головним джерелом ризику загальний рівень корупції, діяльність правоохоронних органів і судової системи. Також стрімко зріс ризик можливої ​​ескалації військових дій з боку РФ на сході країни.

Читайте також:  Україна різко скоротила імпорт нафти в 2021 році

У НБУ вважають, що поліпшення оцінок переважно економічних чинників ризику свідчить про поступовий вихід економіки України з кризи.

Серед основних ризиків вже два опитування поспіль залишаються загрози для співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.