Технології

Літаючий автобус з місткістю 40 пасажирів і швидкістю 530 км / год [ВІДЕО]

Kelekona

Американський стартап запропонував незвичайний погляд на громадський транспорт майбутнього. Kelekona працює над створенням величезного літаючого автобуса у вигляді дирижабля, здатного вміщати до 40 пасажирів для польотів між містами.

Багато компаній займаються розробкою літаючих транспортних засобів для невеликого числа пасажирів. Найчастіше це двомісні аеротаксі без водійського місця. Kelekona представила рендер літаючого автобуса, здатного здійснювати вертикальний зліт і володіє автономністю до 530 км Корисне навантаження апарату складе більше 4500 кг, що дозволить розмістити на борту 40 осіб.

За вертикальний зліт відповідатимуть чотири групи двигунів, що складаються по два великих вентилятора з лопатями змінного кроку. Для пересування в горизонтальній площині блоки зможуть нахилятися вперед – це забезпечить необхідну тягу і високу швидкість. Очікується, що переліт між Лос-Анджелесом і Сан-Франциско займе всього одну годину.

Читайте також:  Анонсовано найпотужніший ноутбук Xiaomi з графікою GeForce RTX

Високі аеродинамічні показники і достатню підйомну силу забезпечить конструкція каплевидної форми. Передня частина апарату закруглена, в той час як задня поступово звужується. Kelekona не представила ніяких технічних характеристик двигунів і акумулятора незвичайного транспортного засобу. Але сам факт того, що це буде масивний літаючий об’єкт, говорить про необхідність установки великого паливного елемента. Реальних термінів появи подібного виду транспорту поки немає.