Технології

Google звинуватили в стеженні за геолокацією користувачів Android

Google

Порушення політики конфіденційності було підтверджено в ході судового розгляду між Google і американським штатом Арізона. Як виявилося, власники Android-пристроїв не завжди можуть зберігати конфіденційність свого місця розташування: відповідні налаштування нерідко виявляються навмисно заховані в надрах мобільної ОС.

За даними джерела, Google навмисно ускладнила меню налаштувань конфіденційності таким чином, щоб повністю відключити передачу даних геолокації було проблематично навіть досвідченим користувачам. Повідомляється, що компанія також “чинила тиск” на LG та інших партнерів, щоб вони внесли відповідні модифікації в свої програмні оболонки.

Читайте також:  Терагерцовий чіп передає дані на швидкості 11 Гбіт / с

Журналісти відзначили, що корпорація приховала нововведення не тільки від пересічних покупців, але і від своїх співробітників. Згідно з опублікованими документами, старший менеджер по продуктам Google Джен Чай, відповідальний за служби визначення місцезнаходження, не знала, як складна мережа налаштувань конфіденційності компанії взаємодіє один з одним. Згадується в звіті і той факт, що обізнані інженери вели дискусії з керівництвом з цього питання, захищаючи конфіденційність користувачів.

“Відключення місця розташування має означати відключення місця розташування, а не” за винятком того чи іншого випадку», щоб люди цього не зрозуміли”, — написав інженер Google в діловому листуванні ще 13 Серпня 2018 року.

Читайте також:  Майбутнє гнучких OLED-дисплеїв очима Samsung [ВІДЕО]

В ході дачі свідчень колишній віце-президент Google Maps Джек Мензел заявив, що єдиний спосіб для користувача не розкривати свої особисті дані — вказати для Google завідомо неправдиву інформацію про місця проживання і роботи.

Відповідаючи на запитання журналістів, деякі співробітники Google припустили, що Apple “з набагато більшою ймовірністю” дозволяє власникам смартфонів на iOS користуватися додатками і службами на основі визначення місця розташування, не ділячись даними з самою компанією.